Engagés: Ergué Gabéric 8ème épreuve du Trophée Jo Velly – Jeudi 15 août 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 

 

 

 

 

 

3ème catégorie Juniors Passcyclisme open (61 engagés)

ARNOU MATTHIEU UNION CYCLISTE CHOLET 49 Junior
BARRE ALAN CC BIGOUDEN Junior
BARRE BASTIEN CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
BERNARD GERVAIS VS PLABENNEC Pass’Cyclisme Open (D2)
BESCOND Didier G.M.C. 38 (EYBENS FORMATION) Pass’Cyclisme Open (D1)
BONGE EWEN LEUCEMIE ESPOIR Junior
BOUCHER MORGAN TEAM SPORTBREIZH AC LEONARDE Junior
BOURHIS JULIEN VS SCAEROIS 3ème Catégorie
BURLOT JACQUES UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme Open (D2)
BURLOT SAMUEL UC BRIOCHINE 3ème Catégorie
CALVEZ ISMITH VS QUIMPEROIS Junior
CARRIOU MAXIME UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
CARUSO HADRIEN TEAM ARKEA 3ème Catégorie
CHEVALLIER STEPHANE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
CORBIHAN NICOLAS VC LANGUIDIC 3ème Catégorie
DAFNIET AURELIEN LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
DECOTTIGNIES Thomas VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
DUCHESNE TANGUY CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
FRANCOIS Titouan ANNECY CYCLISME COMPETITION 3ème Catégorie
GANNERAY MAXIME UC BRIOCHINE 3ème Catégorie
GOURIOU ROBIN EC LANDERNEAU 3ème Catégorie
GUELOU VINCENT TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
GUILLOU Valentin CC PLANCOETIN 3ème Catégorie
GUIVARCH DYLAN T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL 3ème Catégorie
HERLEDANT SYLVAIN CC CONCARNOIS 3ème Catégorie
JOUANIGOT BENOIT CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LAPART JEAN PAUL VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE BOSQ GWENNOLE VS QUIMPEROIS Junior
LE CORRE MICKAEL CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D1)
LE DEZ JORDAN CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LE FUR Mathéo CM AUBERVILLIERS 93 Junior
LE GLOAN GWENDAL AC PAYS DE BAUD 3ème Catégorie
LE GOFF JOAQUIM TRO BRO ORGANISATION 3ème Catégorie
LE GOFF MAXIME VC PAYS DE LOUDEAC Junior
LE GOFF YOANN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
LE MOIGNE Vincent CO BOIS D`ARCY 3ème Catégorie
LE MOULLEC QUENTIN UC QUIMPERLOISE Junior
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LE ROC`H VALENTIN VELO SPORT VALLETAIS 3ème Catégorie
LE ROY THOMAS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
LE VEN CLEMENT EC LANDERNEAU Junior
LEDRU ANTOINE AC BELMONTAISE 3ème Catégorie
LEMOINE JEAN MATTHIEU TEAM ARMORIQUE 3ème Catégorie
MACQ GUILLAUME CC BOURG BLANC 3ème Catégorie
MASSE CYRILLE CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
MEVEL THEO TEAM SPORTBREIZH AC LEONARDE 3ème Catégorie
MONTEIL Baptiste TEAM PELTRAX – CSD 3ème Catégorie
MOYSAN CEDRIC VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D2)
POUPON CLEMENT CC ERGUE GABERIC Junior
PRIOULT MIGUEL CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
QUEMAR CHRISTOPHE CC LANGUEUX 3ème Catégorie
QUERE ADRIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
QUERE AYMERIC TEAM BERTIN 3ème Catégorie
RANNOU GUILLAUME VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
RANNOU MARC CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
RANNOU MAXIME VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
RIO ENZO VS QUIMPEROIS Junior
SIZUN ADRIEN EC LANDERNEAU Pass’Cyclisme Open (D1)
TANGUY MAXAN UC PAYS DE MORLAIX Junior
TOULLEC DAVID EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Articles Similaires

Leave a Comment