Classement: Malachappe Pluvigner – Dimanche 11 août 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 

 

 

Cadets

1 HOUCOU Emmanuel MARTINIQUE
2 CADORET Theotime AC LANESTER 56
3 ROUXEL Maxime VS PLOUMAGOAR
4 DESSAY Jules VC CONTROIS
5 VAUGRENARD Leo VELOCE VANNETAIS CYCL.
6 BOCHER Nils US LA GACILLY CYCL.
7 OLLIVEAUX Remy VC PAYS DE LOUDEAC
8 LE TUTOUR Gurvan UC ALREENNE
9 JULUS Kelyane MARTINIQUE
10 LUCAS Quentin US PONTCHATELAINE
11 GUILLOME Axel AC PAYS DE BAUD
12 LEHUEDE Fabien VELO CLUB PORNICHET
13 BRAULT Mathis UC QUIMPERLOISE
14 LE CLEC`H Malo AC LANESTER 56
15 ANDRE Coralie VS QUIMPEROIS
16 LESGO Mathias UC PAYS DE JOSSELIN
17 PERRON Mael VC PONTIVYEN
18 PAVOINE Julien EC PAYS GUICHEN
19 LE MAITRE Pierre VC PAYS DE LOUDEAC
20 LE NADAN Kenan UC QUIMPERLOISE
21 LE PAVEC Julien VELOCE VANNETAIS CYCL.
22 GLON Gaelig US LA GACILLY CYCL.
23 LE NAY Flavian VS QUIMPEROIS
24 GOUINEAU Noe EC PLUVIGNOISE
25 MOUELLIC Justin AC PAYS DE BAUD
26 CONANEC Martin AC PAYS DE BAUD
27 LE PORH Romain VELOCE VANNETAIS CYCL.
28 LECLERC Corentin UC INGUINIEL
29 CHATARD Hugo AVENIR CYCLISTE CUSSET
30 VILLERONCE Lucas MARTINIQUE
31 MC KAY Shane LORIENT BMX
32 CORLAY LE BARON Mathis AC LANESTER 56
33 CHARRIER Houarno AC PAYS DE BAUD
34 ORJEBIN José Luis UC ALREENNE
35 DAVIES Owen US LA GACILLY CYCL.
36 GAUGAIN Antonin AC LANESTER 56
37 COUTURIER Julia MARTINIQUE
38 TRIBALLIER Yael US PONTCHATELAINE
39 GUILLAS Francois UC ALREENNE
40 DOCHE Celian AC LANESTER 56
41 NOURY Alexandre UC INGUINIEL
42 GUY Victor CARTE A LA JOURNEE
43 GARNIER Tom UC PAYS D’ARGENTAN
44 ROUINSARD Emilie EC QUEVENOISE
45 DURAND Samuel US PONTCHATELAINE
46 HARNOIS Alice VC PAYS DE LOUDEAC

 

 

3ème catégorie Juniors Pass’Cyclisme Open

1 DANIEAU Alexandre AC PAYS DE BAUD 3ème
2 LARMET Ilan VC PAYS DE LOUDEAC Junior
3 MORICE Ludovic UCK DE VANNES Junior
4 COLLET Julien EC PLUVIGNOISE 3ème
5 HORNY Sloan UC QUIMPERLOISE Junior
6 CONAN Guerlain VELOCE VANNETAIS CYCL. Junior
7 DRUMEL Alexis VC PONTIVYEN Junior
8 FRANCOIS Titouan ANNECY CYCLISME COMPETITION 3ème
9 ORGIAZZI Thomas VC ROUEN 76 Junior
10 SCOURZIC Youenn VC LANGUIDIC Junior
11 THOMAS Enzo AC LANESTER 56 Junior
12 HARNOIS Pascal UCL HENNEBONT 3ème
13 LE MEYEC Arnaud VS DE RHUYS 3ème
14 ROSELIER Stephane UC PAYS DE JOSSELIN 3ème
15 JARNO Paul EC PLUVIGNOISE Junior
16 GUYOT Jordan VC PONTIVYEN Junior
17 THIERRY Pierre OC LOCMINE Cadet surclassé
18 QUEMAR Christophe CC LANGUEUX 3ème
19 LORAND Clement GENTLEMEN D ANJOU Pass’Cyclisme Open
20 RIO Enzo VS QUIMPEROIS Junior
21 LE BOT Enzo VELOCE VANNETAIS CYCL. Junior
22 RIVALLAND Kelyan US PONTCHATELAINE Junior
23 CHARRIER Tom US PONTCHATELAINE Junior
24 DANIELO Thomas VC BELLILOIS 3ème
25 BOIREAU Gaël EC QUEVENOISE Pass’Cyclisme Open
26 CARIOU Julian VS QUIMPEROIS Cadet surclassé
27 BEGARD Laurent TEAM VELOPUISSANCE Pass’Cyclisme Open
28 LE NORMAND Aristide SC MALESTROIT Pass’Cyclisme Open
29 HINAULT Simon OC LOCMINE 3ème
30 MOREL Enzo VELOCE VANNETAIS CYCL. Junior
31 CONANEC Lucas AC PAYS DE BAUD Junior
32 BAUTHAMY Corentin VC PAYS DE LOUDEAC 3ème
33 LE BAYON Lucas LA MALVILLOISE CYCLISME 3ème
34 MERLET Quentin UC PAYS DE JOSSELIN 3ème
35 SOURGET Leandre AC BREVINOIS 3ème
36 HORNY Teano UC QUIMPERLOISE 3ème
37 ABADIE Sylvain US CRETEIL 3ème
38 LE CRAVER Florian OC CYCL.CESSONNAIS 3ème
39 LE BIHAN Aurelien CC ERGUE GABERIC 3ème
40 TOMASSACCI Romain UC ALREENNE Junior
41 POTIER Stephane LOIRE & SILLON CYCLISME 3ème
42 LE GAL Valentin EC PLUVIGNOISE 3ème
43 EL HAYANI Fatima Zahra UCK DE VANNES 2ème
44 RIO Fanny UC QUIMPERLOISE 3ème
45 LE LOUDEC Mewen VC PAYS DE LOUDEAC JUNIOR
46 COSAN Guillaume VC PONTIVYEN Junior
47 CARDRAIN Hugo UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open
48 BRUNEL David VC LOUDEAC 38 3ème
49 RIOU Philippe UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open
50 ANNO Pierre Vincent UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open
51 MONTEIL Baptiste TEAM PELTRAX – CSD 3ème
52 FERCOQ Christophe VC LOUDEAC 38 3ème
53 SOURGET Elliot AC BREVINOIS Junior
54 LE BLEIZ Yohan HENNEBONT CYCLISME 3ème
55 MOUTEL Pascal VC ELANCOURT ST QUENTIN Pass’Cyclisme Open
56 LE MOING Nicolas VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme Open
57 MASSE Camille VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme Open
58 LE CHENADEC Ewen VC LANGUIDIC Junior
59 LE BOULAIRE Julien DINAMIC BIKE LOCMINE Pass’Cyclisme Open
60 ROUSSEL Nicolas CC LANDIVYSIEN Pass’Cyclisme Open
61 LOTTIN Théo AC LANESTER 56 Junior
62 ETIENNE Kylian HENNEBONT CYCLISME 3ème
63 VETEL Jean Benoit VC LOUDEAC 38 3ème
64 DACQUAIT Antoine VELO TAUPONT Pass’Cyclisme Open
65 RADIN Thomas VELO TAUPONT 3ème
66 LE BELLEC Anthony EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open
67 CALVEZ Ismith VS QUIMPEROIS Junior
68 GRALL Adrien OBOBIKE Pass’Cyclisme Open
69 LE BRIS Julien UCL HENNEBONT 3ème
70 DREAN Bruno VELOCE VANNETAIS CYCL. 3ème
71 CADORET Jerome CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Open
72 BUREL Mickael LEUCEMIE ESPOIR 3ème
73 GOISLARD Lionel VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme Open
74 TREHIN Christian VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme Open
75 ROUSSEAU Mathys AC LANESTER 56 Junior
76 LE DEZ Jordan CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open
77 LE GARREC Erwan TEAM SPRINT ENERGY Pass’Cyclisme Open
78 ROBIC Bruno RUN BIKE CLUB 56 Pass’Cyclisme Open
79 LE BOSQ Gwennole VS QUIMPEROIS Junior
80 LE GARREC Olivier UC PAYS DE JOSSELIN Pass’Cyclisme Open
81 HASPOT Aurelien UNION CYCLISTE CHOLET 49 3ème
82 MACE Pascal VC LOUDEAC 38 3ème
83 LERAT Jonathan CC RENNAIS 3ème
84 RANNOU Olivier VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme Open
85 COZIC Florian UC QUIMPERLOISE Junior
86 CHENAIS Clement UC INGUINIEL Junior
87 CANEVET Noel LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open
88 BERHAUT Donovan US PONTCHATELAINE Pass’Cyclisme Open
89 DELOHEN Aurelien UC ALREENNE 3ème
90 CADERO Theo UCL HENNEBONT 3ème
91 ROBIC Thomas RUN BIKE CLUB 56 3ème
92 TEXIER Aubin RUN BIKE CLUB 56 3ème
93 BOISSEL Cedric SC MALESTROIT 3ème
94 GUILLO Fabien EC PLUVIGNOISE 3ème
95 NICOL Mathieu VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme Open
96 CHARLES Enzo VC PONTIVYEN Junior
97 CHARLES Etienne VELOCE VANNETAIS CYCL. 3ème

 


 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Articles Similaires

Leave a Comment