pub

Engagés: Mellac (29) – Samedi 11 mai 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.





 

Ecole de cyclisme (107 engagés)

ALLAIRE EWENN MOELAN CYCLO CLUB Pupille
ANIZAN RAVE Louison AC LANESTER 56 Pupille
BABIT LEO CC CONCARNOIS Benjamin
BALBOUS AUGUSTIN UC QUIMPERLOISE Poussin
BALBOUS NATHANAEL UC QUIMPERLOISE Pupille
BARAZER CANDICE VS SCAEROIS Benjamin
BARAZER MATIS VS SCAEROIS Poussin
BESNARD ANTOINE VS QUIMPEROIS Pupille
BIGOIN Timothe AC LANESTER 56 Poussin
BOURBIGOT TOM CC ERGUE GABERIC Pupille
CARIOU ANAIS UC QUIMPERLOISE Poussin
CARIOU NOEMIE UC QUIMPERLOISE Pupille
CASTEL DE SOUSA CLEMENT UC QUIMPERLOISE Poussin
CESVET LUCAS CAP SIZUN CYCLISME Benjamin
CHERAMY HYLANN LEUCEMIE ESPOIR Poussin
CHEVALIER Gabin VC CHATEAULINOIS Poussin
CIBRARIO LIAM VS SCAEROIS Poussin
CONAN ENZO VS SCAEROIS Pupille
CONAN NOLAN VS SCAEROIS Poussin
CONTOR Enzo UC INGUINIEL Pupille
COUGOULAT LEANE UCL HENNEBONT Poussin
DALLA TORRE JOULKVA HUGO CC ERGUE GABERIC Benjamin
DALLA TORRE JOULKVA LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
DANET YANIS HENNEBONT CYCLISME Benjamin
DAVID KARL AC TREGUNCOISE Poussin
DAVID MAELANN AC TREGUNCOISE Prélicencié
DAVID RAPHAEL AC TREGUNCOISE Benjamin
DREAU LUCAS UC CARHAIX Benjamin
DUGUE Oscar AC LANESTER 56 Pupille
DUMAS LENY US PONTCHATELAINE Benjamin
FALCHIER GWENOLE VS QUIMPEROIS Benjamin
FERRON BENJAMIN UC QUIMPERLOISE Pupille
FLOC`H ROMAIN UC QUIMPERLOISE Benjamin
FRESNEL THOMAS VS SCAEROIS Benjamin
GAHINET MOLLO Léna UCL HENNEBONT Pupille
GAMEIRO Sam AC LANESTER 56 Prélicencié
GUEGUEN CHATEAU ENZO UC QUIMPERLOISE Benjamin
GUILLOU BASTIEN AC TREGUNCOISE Poussin
GUILLOU SIMON AC TREGUNCOISE Benjamin
HOURMANT MAE CC ERGUE GABERIC Benjamin
HOURMANT SOFIA CC ERGUE GABERIC Poussin
JEGOU Louka AC LANESTER 56 Pupille
KEROUREDAN LE MEUR EMMA CC ERGUE GABERIC Pupille
KLEINCLAUSS Coline MOELAN CYCLO CLUB Pupille
KLEINCLAUSS MOENA MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
LACROIX YOHANN VS QUIMPEROIS Pupille
LAVAT THIBAUT VC SEBASTIENNAIS Benjamin
LE BOLAY LENNY UCL HENNEBONT Poussin
LE BOUEDEC COLAS HENNEBONT CYCLISME Poussin
LE BOURHIS PIERRE VS SCAEROIS Benjamin
LE BRAS HENNETON AZILIZ CAP SIZUN CYCLISME Pupille
LE BRISSE ANTOINE UC QUIMPERLOISE Pupille
LE CAVIL KENZA EC QUEVENOISE Benjamin
LE CORRE GABIN VS QUIMPEROIS Pupille
LE COSSEC Martin CC BIGOUDEN Benjamin
LE DELLIOU SWAN MOELAN CYCLO CLUB Poussin
LE DEVEHAT Chloé EC QUEVENOISE Benjamin
LE DEVEHAT YOANN EC QUEVENOISE Benjamin
LE DORS MELAINE UC QUIMPERLOISE Poussin
LE GOC NINO AC TREGUNCOISE Pupille
LE GOFF BAPTISTE CC ERGUE GABERIC Benjamin
LE GOFF TIMEO CC ERGUE GABERIC Prélicencié
LE JEUNE MARIUS VS QUIMPEROIS Pupille
LE MAREC Pavel AC LANESTER 56 Pupille
LE MEUR CORENTIN VS QUIMPEROIS Benjamin
LE MEUR WILLIAM AC TREGUNCOISE Benjamin
LE MOIGNE MAXENCE VS SCAEROIS Prélicencié
LE NAY AMAURY VS QUIMPEROIS Benjamin
LE PICHON ENZO VS SCAEROIS Pupille
LE PICHON EWENA VS SCAEROIS Benjamin
LE PRIOL Soren UC INGUINIEL Pupille
LE SCIELLOUR Titouan UC INGUINIEL Poussin
LE SCIELLOUR Valentin UC INGUINIEL Poussin
LECLERC LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
LOGEAIS TITOUAN UC QUIMPERLOISE Poussin
LOPEZ MATHYS UCL HENNEBONT Poussin
LOUSSOUARN Lucas AC LANESTER 56 Benjamin
MASSUYEAU BAPTISTE AC TREGUNCOISE Benjamin
MERRIEN MATTEO VS QUIMPEROIS Benjamin
MEVELLEC NOLAN CC ERGUE GABERIC Pupille
MILLET ROMAIN UC INGUINIEL Pupille
MORET FERRY EMMA LEUCEMIE ESPOIR Pupille
MORIZUR BAPTISTE AC GOUESNOU Benjamin
NICOL Théo CAP SIZUN CYCLISME Benjamin
PASCO VICTOR VS QUIMPEROIS Benjamin
PEILLET JULES CC BIGOUDEN Benjamin
PERENNOU ENZO MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
PHILIPPE EVA EC QUEVENOISE Benjamin
PRIGENT MAIWENN UC CARHAIX Pupille
PRIGENT TITOUAN UC CARHAIX Benjamin
QUINIOU DIRAISON GURVAN VC CHATEAULINOIS Benjamin
QUINIOU DIRAISON MAEWEN VC CHATEAULINOIS Poussin
RIBLER Marine UCL HENNEBONT Pupille
RIOUAL MORGAN AC TREGUNCOISE Benjamin
RIOUAL SARAH AC TREGUNCOISE Pupille
ROCHEL MEWEN AC TREGUNCOISE Pupille
ROUAT JESSICA MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
SAILLOUR TIMEO VS SCAEROIS Prélicencié
SCOUARNEC CÏWG VS SCAEROIS Poussin
SCOUARNEC MATILIN VS SCAEROIS Pupille
SCOUARNEC SULIAN VS SCAEROIS Benjamin
SEYNAEVE TRISTAN HENNEBONT CYCLISME Pupille
SIGNOUR VINCENT MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
SOUBEN BASTIEN VS QUIMPEROIS Benjamin
TANGUY ILAN UC QUIMPERLOISE Poussin
TANGUY SAMUEL UC QUIMPERLOISE Benjamin
VERNIER LEANDRO AC TREGUNCOISE Prélicencié

 

Minimes (30 engagés)

BALCON EVANN CC ERGUE GABERIC
BARGAIN MALO CC DOUARNENEZ
BIGOIN Nathan AC LANESTER 56
BRAMOULLE YANIS AC GOUESNOU
CORLAY EWEN MOELAN CYCLO CLUB
DOUCET RAPHAËL VS SCAEROIS
DROAL MELVIN UC CARHAIX
HERIQUET NOHAN EC QUEVENOISE
HERPE LE TALLEC CHARLES AC TREGUNCOISE
LE CALVE Gautier AC LANESTER 56
LE CALVE HUGO UC QUIMPERLOISE
LE CAVIL ENORA EC QUEVENOISE
LE CLEC`H HUGO CHASSEURS DE GOURIN CYC.
LE GOFF CLEMENT AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
LE GRAND AXEL UC QUIMPERLOISE
LE MOULLEC MAELLE CC BIGOUDEN
LE PRIOL VALENTIN EC QUEVENOISE
LEDAN LUCAS VS SCAEROIS
LEGOUX GUILLAUME HENNEBONT CYCLISME
MEVELLEC MATHEO CC ERGUE GABERIC
PARIS THEO MOELAN CYCLO CLUB
PASCO LUC VS QUIMPEROIS
PERENNES KILIAN VS QUIMPEROIS
PORTIER TIMOTHEE LEUCEMIE ESPOIR
RANNOU LUCAS AC TREGUNCOISE
ROYE Ethan AC LANESTER 56
RYO SWANN CC CONCARNOIS
SEGUI JOHANN AC TREGUNCOISE
SINIC Noam UC INGUINIEL
SINQUIN LUCIE VS SCAEROIS

 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open (58 engagés)

AMOSSE STEPHANE VS SCAEROIS 3ème Catégorie
BARAZER JEROME VS SCAEROIS 3ème Catégorie
BOUTET JEAN LUC LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
BRAMOULLE KEVIN AC GOUESNOU Junior
BUREL MICKAEL LEUCEMIE ESPOIR 3ème Catégorie
CALVEZ ISMITH VS QUIMPEROIS Junior
CALVEZ NICOLAS CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
CANEVET NOEL LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
COQUILLARD GUILLAUME CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
CORBIHAN NICOLAS VC LANGUIDIC 3ème Catégorie
COURTET GUERAND UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
CUEFF XAVIER CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
DANIEL ROMUALD AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
DIASCORN FLORENT CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
DONNARD GAUTIER CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
DOUAUD FABIEN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
DREAU VINCENT UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
EVEN Florian CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme Open (D1)
FOULGOC LAURENT UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
GAUTHIER FREDERIC UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
GILLOT VALENTIN CC UZELAIS Junior
HILIOU Titouan AC LANESTER 56 Junior
JOSSE DAVID EC BOUGUENAISIEN 3ème Catégorie
KERJEAN THOMAS CC BOURG BLANC 3ème Catégorie
LANDRAIN VINCENT CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LAUNAY Baptiste AC LANESTER 56 3ème Catégorie
LAURENT ALEXANDRE VS QUIMPEROIS Junior
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE BOSQ GWENNOLE VS QUIMPEROIS Junior
LE BRISSE HUGO UC QUIMPERLOISE Junior (D2)
LE DORS IWAN VC PAYS DE LORIENT 3ème Catégorie
LE GAL MICKAEL VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme Open (D2)
LE GLEAU SYLVAIN UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
LE GOFF CYRILLE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
LE GUEN ERIC CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE GUILLOU DAVID EC LANDERNEAU Pass’Cyclisme Open (D2)
LE HIR ERWANN CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
LE MOULLEC QUENTIN UC QUIMPERLOISE Junior
LE NADAN Yannick UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE NAY AXEL VS QUIMPEROIS Junior
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LE PICAULT BERTRAND EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE TALLEC Anthony AC LANESTER 56 3ème Catégorie
LE VEN CLEMENT EC LANDERNEAU Junior
MASSE CYRILLE CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
MILLOUR HUBERT VS PLABENNEC 3ème Catégorie
MOULIN ALAN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
NICOLAS PATRICE UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D4)
NICOLLEAU FABIEN HENNEBONT CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
NOBLET ROMAIN VC PAYS DE LORIENT 3ème Catégorie
PARIS GREGORY MOELAN CYCLO CLUB Pass’Cyclisme Open (D2)
PENNEC VINCENT TEAM TRECOBAT.FR 3ème Catégorie
PERSON BORIS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
PRIOULT MIGUEL CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
PROVOST LUDOVIC VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
RACINE YVES VS QUIMPEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
RIO ENZO VS QUIMPEROIS Junior
SEGUI LUCAS UC QUIMPERLOISE Junior

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.