pub

Engagés: Concarneau Le Cabellou (29) – Samedi 20 avril 2019

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Ecole de cyclisme (61 engagés)

ALLAIRE EWENN MOELAN CYCLO CLUB Pupille
BABIT LEO CC CONCARNOIS Benjamin
BALBOUS AUGUSTIN UC QUIMPERLOISE Poussin
BALBOUS NATHANAEL UC QUIMPERLOISE Pupille
BARAZER CANDICE VS SCAEROIS Benjamin
BARAZER MATIS VS SCAEROIS Poussin
BAUDOT INEL VC PAYS DE LOUDEAC Benjamin
BENOT SACRE ANOUK CC CONCARNOIS Benjamin
BOUTOUT Louis VCU HALLUINOISE Benjamin
BOUTOUT Maxence VCU HALLUINOISE Pupille
BROUARD EWAN VS FERTOIS Poussin
BROUARD MATHEO VS FERTOIS Benjamin
CESVET LUCAS CAP SIZUN CYCLISME Benjamin
CONAN ENZO VS SCAEROIS Pupille
CONAN NOLAN VS SCAEROIS Poussin
CORCUFF EWENN UC CARHAIX Pupille
DALLA TORRE JOULKVA HUGO CC ERGUE GABERIC Benjamin
DALLA TORRE JOULKVA LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
DE ALMEIDA SACHA AC GOUESNOU Benjamin
EUZEN LUCAS AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Poussin
FALCHIER GWENOLE VS QUIMPEROIS Benjamin
FOULOU QUEMENEUR MARCKUS KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME Pupille
GOHIN DORIAN VC BELLILOIS Benjamin
HOURMANT MAE CC ERGUE GABERIC Benjamin
HOURMANT SOFIA CC ERGUE GABERIC Poussin
JAOUEN IVANN AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Benjamin
JAOUEN TYLIAN AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Poussin
JEANNES ARTHUR CC LIFFRE Pupille
KERLOC`H HODAKA NILS CC CONCARNOIS Pupille
LE BRAS HENNETON AZILIZ CAP SIZUN CYCLISME Pupille
LE FOLL ARTHUR AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Prélicencié
LE FOLL TEO AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Pupille
LE GALL MAEVA EC LANDERNEAU Benjamin
LE GOFF BAPTISTE CC ERGUE GABERIC Benjamin
LE GOFF TIMEO CC ERGUE GABERIC Prélicencié
LE HER JULIAN KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME Benjamin
LE MEUR CORENTIN VS QUIMPEROIS Benjamin
LE MOIGNE MAXENCE VS SCAEROIS Prélicencié
LEAL HUGO US PONTCHATELAINE Poussin
LEAL JULES US PONTCHATELAINE Benjamin
LECLERC LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
LOPEZ MATHYS UCL HENNEBONT Poussin
MERRIEN MATTEO VS QUIMPEROIS Benjamin
MEVEL ELOUAN AC GOUESNOU Pupille
MOUREAU GABRIEL VC BELLILOIS Benjamin
OLIERIC CAMILLE VC BELLILOIS Pupille
OLIERIC MANON VC BELLILOIS Benjamin
PELLEAU LE CORRE ESTEBAN AC GOUESNOU Benjamin
PERENNES THEO VS QUIMPEROIS Pupille
PERENNOU ENZO MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
QUINIOU DIRAISON GURVAN VC CHATEAULINOIS Benjamin
QUINIOU DIRAISON MAEWEN VC CHATEAULINOIS Poussin
RIBLER Marine UCL HENNEBONT Pupille
ROLLIN KAMERON UCL HENNEBONT Pupille
ROLLIN OWEN UCL HENNEBONT Prélicencié
ROUE BRIAC AC GOUESNOU Poussin
ROUE MAXENCE AC GOUESNOU Pupille
SAILLOUR TIMEO VS SCAEROIS Prélicencié
STEPHAN YAEL AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Benjamin
TANGUY SAMUEL UC QUIMPERLOISE Benjamin
VINA LE BRIS DIEGO CC ERGUE GABERIC Pupille

 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open (111 engagés)

ABGRALL ANTOINE VS LESNEVEN 3ème Catégorie
AMOSSE STEPHANE VS SCAEROIS 3ème Catégorie
ANDRO BASTIEN CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
ANNO PIERRE VINCENT UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D1)
BARAZER JEROME VS SCAEROIS 3ème Catégorie
BERVAS MICKAEL VS PLABENNEC 3ème Catégorie
BODIER JEAN FRANCOIS VELO CLUB VERROIS Pass’Cyclisme Open (D1)
BORDIEC Lionel A.S. BERTHELOT MERMOZ Pass’Cyclisme Open (D2)
BOULCH MAEL VS PLABENNEC Pass’Cyclisme Open (D2)
BOULIC FLORIAN AC GOUESNOU Junior (Junior)
BOURHIS JULIEN VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
BOUTET JEAN LUC LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
BRAMOULLE KEVIN AC GOUESNOU Junior (Junior)
BRIAND ROMAIN VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
BUREL MICKAEL LEUCEMIE ESPOIR 3ème Catégorie
CALVEZ ISMITH VS QUIMPEROIS Junior (Junior)
CALVEZ NICOLAS CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
CANEVET NOEL LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
CANN ROBIN TEAM SPORTBREIZH AC LEONARDE Junior (Junior)
CARO YOHANN UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D1)
CARUSO HADRIEN TEAM ARKEA 3ème Catégorie
COQUIL YVON UC CARHAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
COQUILLARD GUILLAUME CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
COSPEREC NICOLAS VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D1)
DANET REMY VC PAYS DE LORIENT 3ème Catégorie
DANIEL ROMUALD AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
DANIELO THOMAS VC BELLILOIS 3ème Catégorie
DELAHAYE BRUNO VC CHAVAGNAIS Pass’Cyclisme Open (D2)
DIASCORN FLORENT CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
DONNARD GAUTIER CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
FAVENNEC ERIC UC CARHAIX Pass’Cyclisme Open (D1)
FOULGOC LAURENT UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
FRANCOIS DAVID OLYMPIC CYCL. NAZAIRIEN Pass’Cyclisme Open (D1)
GALEZ THIERRY EC PLESTIN PAYS TREGOR 3ème Catégorie
GANNERAY MAXIME UC BRIOCHINE 3ème Catégorie
GASTINE JOSHUA UCL HENNEBONT 3ème Catégorie
GIROUX CYRILLE VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
GOUEREC JEROME CC BOURG BLANC 3ème Catégorie
GRAMOULLE LOIC CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
GUEGAN DAVID KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
GUERET TOMAS VS QUIMPEROIS Junior (Junior)
GUIANVARC`H ERWAN KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME 3ème Catégorie
GUIVARCH DYLAN T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL 3ème Catégorie
HAMONIC GURVAN UCL HENNEBONT 3ème Catégorie
HARDY CHRISTOPHE KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME 3ème Catégorie
HOCINE LUCAS VELOCE VANNETAIS CYCL. Junior (Junior)
IVANCIC LUDOVIC LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
JEZEGOU GREGORY LANDIVISIENNE CYCL. 3ème Catégorie
JEZEGOU ROMAIN LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
JOUANIGOT BENOIT CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
KERJEAN PASCAL CC BOURG BLANC 3ème Catégorie
KERJEAN THOMAS CC BOURG BLANC 3ème Catégorie
L`AZOU FREDDY TRO BRO ORGANISATION 3ème Catégorie
LANDRAIN VINCENT CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LAPART JEAN PAUL VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
LARVOR FABIEN CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE BLEIZ YOHAN HENNEBONT CYCLISME 3ème Catégorie
LE BOSQ GWENNOLE VS QUIMPEROIS Junior (Junior)
LE BOUDOUIL GAEL UCL HENNEBONT 3ème Catégorie
LE CORRE MICKAEL CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D1)
LE DEZ JORDAN CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LE FUR Mathéo CM AUBERVILLIERS 93 Junior (Junior)
LE GOFF CYRILLE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
LE GOFF EDERN EC LANDERNEAU 3ème Catégorie
LE GUEN ERIC CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE GUEN TITOUAN AC GOUESNOU Junior (Junior D2)
LE GUILLOU DAVID EC LANDERNEAU Pass’Cyclisme Open (D2)
LE MOULLEC QUENTIN UC QUIMPERLOISE Junior (Junior)
LE NADAN Yannick UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE NAY AXEL VS QUIMPEROIS Junior (Junior)
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LE ROY THOMAS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
LE VEN CLEMENT EC LANDERNEAU Junior (Junior)
LEAL MICKAEL VELO CLUB VERROIS Pass’Cyclisme Open (D1)
LECLERCQ MIKAEL VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
LEGRAND JEAN MICHEL VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
LEMESSAGER MAXIME CC PLANCOETIN Junior (Junior)
LOUEDOC QUENTIN UC GUIPAVASIENNE Pass’Cyclisme Open (D1)
MASSE CYRILLE CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
MASSON BENJAMIN VS PLABENNEC 3ème Catégorie
MASSON JONATHAN VS PLABENNEC 3ème Catégorie
MELEUC Richard AC LANESTER 56 Pass’Cyclisme Open (D2)
MENAGER BAPTISTE VS FERTOIS Junior (Junior)
MEVEL GUILLAUME AC GOUESNOU Junior (Junior)
MEVEL JEAN MARC AC GOUESNOU Pass’Cyclisme Open (D2)
MILLOUR HUBERT VS PLABENNEC 3ème Catégorie
MOULIN ALAN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
MOYOU JEAN YVES VC LANGUIDIC 3ème Catégorie
NEVO JOANE UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D1)
NEVO SAMUEL UCL HENNEBONT 3ème Catégorie
NICOLLEAU FABIEN HENNEBONT CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
PENGAM UGO AC GOUESNOU Junior (Junior D2)
PERSON BORIS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
PIRIOU PIERRE YVES VS PLABENNEC Pass’Cyclisme Open (D1)
PLUSQUELLEC CLEMENT TEAM SPORTBREIZH AC LEONARDE 3ème Catégorie
PRIOULT MIGUEL CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
QUERE Pierre Yves GUIDON CHALETTOIS 3ème Catégorie
RANNOU MARC CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
RIO ENZO VS QUIMPEROIS Junior (Junior)
RIO FANNY UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
RIOU PHILIPPE UCL HENNEBONT 3ème Catégorie
ROSELIER STEPHANE UC PAYS DE JOSSELIN 3ème Catégorie
ROUAT STEPHANE VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme Open (D1)
SIMON EWEN CC BOURG BLANC Junior (Junior)
SOUSSET GAETAN VS PLABENNEC 3ème Catégorie
SYDONIE Martin AS TOURLAVILLE CYCLISME Junior (Junior)
TYDOU THIERRY CC DU BLAVET Pass’Cyclisme Open (D1)
UGUEN THOMAS VS PLABENNEC 3ème Catégorie
ULVOAS FLORIAN VS PLABENNEC 3ème Catégorie
URIEN FRANCOIS TRO BRO ORGANISATION 3ème Catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.