pub

Classement: Cyclo-cross de Scaër (29) – Dimanche 2 décembre 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Prélicenciés

1 BESNARD Clement VS QUIMPEROIS
2 LE GOFF Timeo CC ERGUE GABERIC
3 LE BOURHIS Liza VS SCAEROIS
4 LE FOLL Arthur AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
5 SINQUIN Jonathan CC CONCARNOIS
6 LE MOIGNE Maxence VS SCAEROIS
7 L`HOSTIS Naig CC ERGUE GABERIC
8 SAILLOUR Timeo VS SCAEROIS

 

Poussins

1 COLIN Theo VS QUIMPEROIS
2 DALLA TORRE JOULKVA Leo CC ERGUE GABERIC
3 CIBRARIO Liam VS SCAEROIS
4 DAVID Karl AC TREGUNCOISE
5 COSPEREC Lucien MOELAN CYCLO CLUB
6 CONAN Nolan VS SCAEROIS
7 TANGUY Ilan UC QUIMPERLOISE
8 LE PANN Yaouen RDF GOUEZEC
9 CHERAMY Hylann LEUCEMIE ESPOIR
10 RANNOU LE BLOAS Glenn UC CARHAIX
11 BARAZER Matis VS SCAEROIS
12 SINQUIN Ethan CC CONCARNOIS
13 LECLERC Leo CC ERGUE GABERIC
14 MAZE Eliott MOELAN CYCLO CLUB
15 DUBOIS Albin VS SCAEROIS
16 ARMENGAUD Gurvan VS QUIMPEROIS
17 LE MOIGNE Noa AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
18 SEVEON Emma CC ERGUE GABERIC
19 GUILLOU Bastien AC TREGUNC
20 LOGEAIS Titouan UC QUIMPERLOISE
21 SCOUARNEC Cïwg VS SCAEROIS

 

Pupilles

1 CONAN Enzo VS SCAEROIS
2 PERENNES Theo VS QUIMPEROIS
3 GRANNEC Tilouis AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
4 LEBRETON Eloane LANDIVISIENNE CYCL.
5 ROUE Maxence AC GOUESNOU
6 LE FOLL Teo AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
7 LE NEILLON Raphaël UC ALREENNE
8 PRIGENT Maiwenn UC CARHAIX
9 LE GUILLOUX Lana AC PAYS DE BAUD
10 LE GOFF Baptiste AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
11 LELONG Timeo AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
12 LACROIX Yohann VS QUIMPEROIS
13 BOURBIGOT Tom CC ERGUE GABERIC
14 STEPHAN Killian UC CARHAIX
15 BESNARD Antoine VS QUIMPEROIS
16 LE BRISSE Antoine UC QUIMPERLOISE
17 LE BARH Kylann VS SCAEROIS
18 COIC Luce CC BIGOUDEN
19 VINA LE BRIS Diego CC ERGUE GABERIC
20 FERRON Benjamin UC QUIMPERLOISE
21 SCOUARNEC Matilin VS SCAEROIS
22 LE PICHON Enzo VS SCAEROIS
23 FAVENNEC Yann MOELAN CYCLO CLUB
24 LE GOC Nino AC TREGUNCOISE
25 LE BRAS HENNETON Aziliz CAP SIZUN CYCLISME
26 KLEINCLAUSS Coline MOELAN CYCLO CLUB
27 BARGAIN Clément CC BIGOUDEN
28 QUINTEROS Maël AC TREGUNCOISE

 

Benjamins

1 PASCO Victor VS QUIMPEROIS
2 LE MEUR Corentin VS QUIMPEROIS
3 LE BOURHIS Pierre VS SCAEROIS
4 PRIGENT Titouan UC CARHAIX
5 LE PANN Soen RDF GOUEZEC
6 LE DEVEHAT Yoann EC QUEVENOISE
7 PERENNOU Enzo MOELAN CYCLO CLUB
8 JAOUEN Ivann AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
9 LE CAVIL Kenza EC QUEVENOISE
10 LE NAY Amaury VS QUIMPEROIS
11 KLEINCLAUSS Moena MOELAN CYCLO CLUB
12 CESVET Lucas CAP SIZUN CYCLISME
13 BERNARD Zoe EC PLESTIN PAYS TREGOR
14 DALLA TORRE JOULVKA Hugo CC ERGUE GABERIC
15 LE GUILLOUX Evan AC PAYS DE BAUD
16 LE GALL Ibann AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
17 PEILLET Jules CC BIGOUDEN
18 LE MEUR William AC TREGUNCOISE
19 LOUSSOUARN Lucas AC LANESTER 56
20 LE COSSEC Martin CC BIGOUDEN
21 FRESNEL Thomas VS SCAEROIS
22 MASSUYEAU Baptiste AC TREGUNCOISE
23 GIROUX Elise VS SCAEROIS
24 SIGNOUR Vincent MOELAN CYCLO CLUB
25 ROUAT Jessica MOELAN CYCLO CLUB
26 RIOUAL Morgan AC TREGUNCOISE
27 LE DEVEHAT Chloé EC QUEVENOISE
28 GAUTHIER Telo UC QUIMPERLOISE
29 DAVID Raphael AC TREGUNCOISE
30 DORNER Baptiste VS SCAEROIS
31 BLONS Gauthier VS QUIMPEROIS
32 GUEGUEN CHATEAU Enzo UC QUIMPERLOISE
33 IZEL Matteo CC CONCARNOIS
34 FICHE Garan VS SCAEROIS
35 LHOMME William UC QUIMPERLOISE
36 FALCHIER Gwenole VS QUIMPEROIS
37 LE PICHON Ewena VS SCAEROIS

 

Minimes

1 PREMEL Robin VS DRENNECOIS
2 PASCO Luc VS QUIMPEROIS
3 PERENNES Kilian VS QUIMPEROIS
4 PARIS Theo MOELAN CYCLO CLUB
5 LELONG Corentin AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
6 GUEZINGAR Eva UC CARHAIX
7 LEDAN Lucas VS SCAEROIS
8 BLAIZE Lena UC CARHAIX
9 MARZIN Youn CORNOUAILLE BMX
10 LE PANN Kieran RDF GOUEZEC
11 DOUGUET Julie AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE
12 MENANT Yulizh AC TREGUNCOISE
13 MEVELLEC Matheo CC ERGUE GABERIC
14 DE GUERDAVID Aurelie EC QUEVENOISE
15 RIO Yvann EC PLUVIGNOISE
16 BETHON Oceane CC CONCARNOIS
17 HERPE LE TALLEC Charles AC TREGUNCOISE
18 FREMONT Abel CC CONCARNOIS
19 LE CAVIL Enora EC QUEVENOISE
20 DOUCET Raphael VS SCAEROIS
21 LE BERRE Tommy CC CONCARNOIS

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.