pub

Engagés: Cyclo-cross de Plonéour Lanvern (29) – Dimanche 11 novembre 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.



 

 

Ecole de cyclisme (35 engagés)

BARGAIN Clément CC BIGOUDEN Pupille
CARIOU YANIS VS QUIMPEROIS Pupille
CHARRET PERENNOU MERIADEG CC BIGOUDEN Pupille
CHRISTIEN PAUL LEUCEMIE ESPOIR Pupille
CONAN ENZO VS SCAEROIS Poussin
CONAN NOLAN VS SCAEROIS Prélicencié
CUEFF PAUL AC GOUESNOU Pupille
DALLA TORRE JOULKVA LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
DALLA TORRE JOULVKA HUGO CC ERGUE GABERIC Benjamin
DENIZOT TIMEO CC BIGOUDEN Prélicencié
FLOCH PIERRE EC PLESTIN PAYS TREGOR Pupille
FRESNEL THOMAS VS SCAEROIS Benjamin
GRANNEC TILOUIS AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Pupille
JAOUEN IVANN AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Benjamin
JONCOUR LIAM CC BIGOUDEN Pupille
JONCOUR MATHEO LEUCEMIE ESPOIR Poussin
JOUANET LOUIS EC PLESTIN PAYS TREGOR Benjamin
KERNEIS ENZO VS QUIMPEROIS Pupille
LACROIX YOHANN VS QUIMPEROIS Poussin
LAMBERT Antoine CC BIGOUDEN Pupille
LE BIHAN Arthur CC ERGUE GABERIC Poussin
LE BOURHIS PIERRE VS SCAEROIS Pupille
LE COSSEC Martin CC BIGOUDEN Benjamin
LE MEUR CORENTIN VS QUIMPEROIS Benjamin
LE NAY AMAURY VS QUIMPEROIS Benjamin
LEBRETON ELOANE LANDIVISIENNE CYCL. Pupille
MERRIEN MATTEO VS QUIMPEROIS Pupille
MORET FERRY EMMA LEUCEMIE ESPOIR Pupille
PEILLET JULES CC BIGOUDEN Benjamin
PERENNOU ENZO MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
PRONOST LOUANE CC BIGOUDEN Pupille
QUERE MAEL LANDIVISIENNE CYCL. Benjamin
QUINIOU AEDAN OUST LANVAUX VTT Poussin
SEVEON EMMA CC ERGUE GABERIC Poussin
TANGUY ELOUAN VS DRENNECOIS Benjamin

 

 

 

Juniors / Espoirs / Séniors (33 engagés)

ARHAN ERWAN CAP SIZUN CYCLISME Junior (Junior D2)
BILLANT BRUNO VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
BONGE EWEN LEUCEMIE ESPOIR Cadet
BONIS RAPHAEL CAP SIZUN CYCLISME Cadet
CALVEZ ISMITH VS QUIMPEROIS Cadet
CARRIOU THOMAS UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D2)
CARVAL SERGE CC DOUARNENEZ Pass’Cyclisme Open (D2)
CHEVALLIER Stephane CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
COAT ROMAIN UC GUIPAVASIENNE 3ème Catégorie
COLIN DAVID VS QUIMPEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
DAFNIET AURELIEN LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
DAVID NICOLAS VC PAYS DE LORIENT 1ère Catégorie
DEYRES JORDAN TEAM ARMORIQUE Pass’Cyclisme Open (D2)
DOUAUD FABIEN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
DREAU VINCENT UC QUIMPERLOISE Junior (Junior)
EVEN LATOUCHE ANAELLE EC LANDERNEAU Cadet
FRESNEL LAURENT VS SCAEROIS Pass’Cyclisme (D4)
GARNIER YOUENN TEAM ARMORIQUE Pass’Cyclisme Open (D2)
GUERET TOMAS VS QUIMPEROIS Cadet
HELIES KEVIN CC DES ABERS 3ème Catégorie
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE MOULLEC QUENTIN UC QUIMPERLOISE Junior (Junior)
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LE QUEAU YANN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
MASSE CYRILLE CC ERGUE GABERIC 2ème Catégorie
MASUE ROMAIN TEAM ARMORIQUE Pass’Cyclisme Open (D1)
MOENNER CHRISTOPHE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
POSTEC VALENTIN VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
POUPON AMELIE VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
PRIGENT PATRICK VS LESNEVEN 3ème Catégorie
QUERE JEAN JACQUES LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
ROUDOT ALBAN UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
TREGUIER JULIE VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie

 



Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.