pub

Engagés: Cyclo-cross de Poullan sur Mer (29) – Dimanche 28 octobre 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.



 

 

 

Ecole de cyclisme (49 engagés)

BARAZER CANDICE VS SCAEROIS Pupille
BARAZER MATIS VS SCAEROIS Poussin
BARGAIN Clément CC BIGOUDEN Pupille
BESNARD ANTOINE VS QUIMPEROIS Pupille
BESNARD CLEMENT VS QUIMPEROIS Prélicencié
BONJOUR TIMOTHE LEUCEMIE ESPOIR Pupille
BOURBIGOT TOM CC ERGUE GABERIC Pupille
CALVEZ ROBIN VS QUIMPEROIS Pupille
CARIOU EVAN CC BIGOUDEN Benjamin
CARIOU YANIS VS QUIMPEROIS Pupille
CESVET LUCAS CAP SIZUN CYCLISME Benjamin
CHARRET PERENNOU MERIADEG CC BIGOUDEN Pupille
CIBRARIO LIAM VS SCAEROIS Poussin
COLIN THEO VS QUIMPEROIS Poussin
DALLA TORRE JOULKVA LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
DALLA TORRE JOULVKA HUGO CC ERGUE GABERIC Benjamin
DE ALMEIDA SACHA AC GOUESNOU Benjamin
DENIZOT TIMEO CC BIGOUDEN Prélicencié
DREAU LUCAS UC CARHAIX Pupille
FALCHIER GWENOLE VS QUIMPEROIS Pupille
GRANNEC TILOUIS AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Pupille
JAOUEN IVANN AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Benjamin
JAOUEN TYLIAN AULNE OLYMPIQUE CYCLISTE Prélicencié
JONCOUR LIAM CC BIGOUDEN Pupille
JONCOUR MATHEO LEUCEMIE ESPOIR Poussin
KLEINCLAUSS Coline MOELAN CYCLO CLUB Poussin
KLEINCLAUSS MOENA MOELAN CYCLO CLUB Benjamin
LACROIX YOHANN VS QUIMPEROIS Poussin
LAMBERT Antoine CC BIGOUDEN Pupille
LE BRAS HENNETON AZILIZ CAP SIZUN CYCLISME Pupille
LE MEUR CORENTIN VS QUIMPEROIS Benjamin
LE NAY AMAURY VS QUIMPEROIS Benjamin
LEBRETON ELOANE LANDIVISIENNE CYCL. Pupille
LECLERC LEO CC ERGUE GABERIC Poussin
MEVELLEC NOLAN CC ERGUE GABERIC Pupille
MORET FERRY EMMA LEUCEMIE ESPOIR Pupille
PASCO VICTOR VS QUIMPEROIS Pupille
PEILLET JULES CC BIGOUDEN Benjamin
PERENNES THEO VS QUIMPEROIS Pupille
PHILIPPE EVA EC QUEVENOISE Benjamin
QUEFFELEC ELVAN LEUCEMIE ESPOIR Pupille
QUERE MAEL LANDIVISIENNE CYCL. Benjamin
RANNOU LE BLOAS GLENN UC CARHAIX Prélicencié
ROUE MAXENCE AC GOUESNOU Pupille
SEVEON EMMA CC ERGUE GABERIC Poussin
TORTIGUE Alan CYCLO CLUB DU MADIRANAIS Benjamin
TORTIGUE Pierre UC LAVEDAN Poussin
YANNIC ERELL EC LANDERNEAU Prélicencié
YANNIC KLERVI EC LANDERNEAU Benjamin

 

Minimes filles / garçons (13 engagés)

ABALEA ENZO AC GOUESNOU
BRAMOULLE YANIS AC GOUESNOU
COET THOMAS AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH
FLECHER LUCAS UC CARHAIX
KERJEAN OGOR EVAN VS PLABENNEC
LE MORVAN GABIN EC PLESTIN PAYS TREGOR
LEDAN LUCAS VS SCAEROIS
MENANT YULIZH AC TREGUNCOISE
MEVELLEC MATHEO CC ERGUE GABERIC
PARIS THEO MOELAN CYCLO CLUB
PASCO LUC VS QUIMPEROIS
PREMEL ROBIN VS DRENNECOIS
YANNIC TIFENN EC LANDERNEAU

 

Cadets (16 engagés)

BLAIZE BILLON THOMAS UC CARHAIX
BRAULT Mathis UC QUIMPERLOISE
CHRISTIEN MAEL LEUCEMIE ESPOIR
CLAVIER ANTOINE CC BOURG BLANC
COLCANAP MATHIS UC CARHAIX
COLIN VINCENT CAP SIZUN CYCLISME
FALCHIER ALEXIS VS QUIMPEROIS
FLOC`H MAXIME UC QUIMPERLOISE
GUEZINGAR ALAN CC ERGUE GABERIC
HORNEC MICHEL VS DRENNECOIS
KERJEAN EWEN CC BOURG BLANC
LAGADEC EVAN UC CARHAIX
LE NAY FLAVIAN VS QUIMPEROIS
PLUSQUELLEC QUENTIN AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH
PREMEL EWEN VS DRENNECOIS
THOMAS CORENTIN CAP SIZUN CYCLISME

 

Juniors / Espoirs / Séniors (32 engagés)

ARHAN ERWAN CAP SIZUN CYCLISME Junior (Junior D2)
BARAZER JEROME VS SCAEROIS 3ème Catégorie
BILLANT BRUNO VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
BONGE EWEN LEUCEMIE ESPOIR Cadet
BONIS RAPHAEL CAP SIZUN CYCLISME Cadet
CALVEZ ISMITH VS QUIMPEROIS Cadet
CALVEZ MICKAEL VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
CARRIOU MAXIME UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
CARRIOU THOMAS UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D2)
CARVAL SERGE CC DOUARNENEZ Pass’Cyclisme Open (D2)
COAT ROMAIN UC GUIPAVASIENNE 3ème Catégorie
COET EMMANUEL AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme (D3)
COLIN DAVID VS QUIMPEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
DAFNIET AURELIEN LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
DAVID NICOLAS CREUSE OXYGENE 1ère Catégorie
GAONAC`H FRANCK CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
LE BELLEC ANTHONY EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE BORGNE JULIEN AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
LE DANTEC MAXIME CC DOUARNENEZ Pass’Cyclisme Open (D2)
LE QUEAU YANN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
MASSE CYRILLE CC ERGUE GABERIC 2ème Catégorie
MEVELLEC CHRISTOPHE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
MOENNER CHRISTOPHE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
PERROT ERIC VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D1)
PIRIOU JEREMIE EC LANDERNEAU 3ème Catégorie
POUPON AMELIE VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
PRUD`HOMME HERVE TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
QUERE JEAN JACQUES LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
RENAUDIN NICOLAS LANNION CYCLISME Pass’Cyclisme (D2)
ROBIN EMMA CC ERGUE GABERIC Junior (Junior)
ROUDOT ALBAN UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie

 

 

 



Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.