pub

Engagés: Saint-Thégonnec Loc-Eguiner (29) Championnat de Bretagne des Pass’cyclistes 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.





 

 

Pass’cyclisme Pass’cyclisme open D1 D2 (118 engagés)

AMOSSE STEPHANE VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D1)
ARZEL BRUNO CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
AUDIN VALENTIN TRO BRO ORGANISATION Pass’Cyclisme Open (D1)
BAHEZRE GOULVEN VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme Open (D2)
BARRE BASTIEN CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
BECHU ANTHONY AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme Open (D1)
BERTHELOT JEAN CC MONCONTOUR Pass’Cyclisme (D2)
BERTRAND REGIS VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme (D2)
BESCOND ARNAUD CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
BIHOUEE BRUNO UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme (D2)
BLAIS CHRISTIAN CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme Open (D2)
BOSCHET ANTHONY CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Open (D1)
BOUILLONNEC THIBAULT UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
CAMPION PASCAL UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme (D1)
CHAPELET SEBASTIEN VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme Open (D1)
CHOBLET ANTHONY US VERN CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
CHRETIEN DONATIEN VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
CLAQUIN OLIVIER VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
COATANOAN TANGUY UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D2)
COCHENNEC JEAN MARC VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme (D2)
COLOMBIER MICHEL CC MONCONTOUR Pass’Cyclisme Open (D1)
CRESTEL AURELIEN VS PAYS DE LAMBALLE Pass’Cyclisme Open (D2)
DELOHEN AURELIEN UC ALREENNE Pass’Cyclisme Open (D1)
DIASCORN FLORENT CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
DOLEDEC EMMANUEL CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Open (D2)
ETIEN ERIC VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme (D2)
EVEN Florian CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme Open (D1)
FOLIOT Sylvain US VERN CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
FORT JULIEN CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
GAULT JULIEN CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Open (D1)
GESBERT GAETAN VC DE L`EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme Open (D1)
GOISLARD LIONEL VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme Open (D1)
GRALL ADRIEN CYCLEBOX Pass’Cyclisme Open (D2)
GUEGAN DAVID KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
GUILLOU CAMILLE LANNION CYCLISME Pass’Cyclisme (D1)
GUILLOU Valentin CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Open (D1)
GUYOMARC`H THIERRY UC CARHAIX Pass’Cyclisme Open (D1)
GUYOMARCH David UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
HUQUET FRANCK UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme (D2)
JOLY FRANCIS AC ST MALO PHILY Pass’Cyclisme Open (D2)
JUHEL FREDDY CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Open (D1)
KERFENDAL BRUNO CC DOUARNENEZ Pass’Cyclisme (D2)
KERLOUET ERWAN HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Open (D2)
KERLOUET VINCENT HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
KERMOAL WILLIAM VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D1)
KERVAREC ROMAIN CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
KERZUZAN JEAN MARIE EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
L`HOSTIS ALAIN LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
LACHATER NICOLAS ENTENTE CYCLISTE ROSTRENEN Pass’Cyclisme (D1)
LACHEVER CHRISTOPHE PIGNON CYCLE KLUB Pass’Cyclisme (D2)
LAUNAY DAVID UC PAYS DE JOSSELIN Pass’Cyclisme Open (D2)
LAUNAY JEROME UC PAYS DE JOSSELIN Pass’Cyclisme (D2)
LAVENANT PATRICE UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme Open (D1)
LE BOT THOMAS AC QUESTEMBERT Pass’Cyclisme Open (D1)
LE BOTLAN JEAN SEBASTIEN VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme (D2)
LE BOULAIRE Julien DYNAMIC BIKE LOCMINE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BRAZIDEC YOANN VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme (D1)
LE CORNEC VINCENT TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE CORRE ARNAUD CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
LE CORRE MICKAEL CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
LE GAL MICKAEL VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme Open (D1)
LE GOULM JOCELYN TRO BRO ORGANISATION Pass’Cyclisme Open (D1)
LE JAN ARNAUD EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
LE LUYER CEDRIC RO BEGARROISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE MAGUERES ALAIN EC LANDERNEAU Pass’Cyclisme Open (D1)
LE MAT ANDRE UC CARHAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
LE RAZAVET GILLES VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LE ROUX ANTHONY CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
LE SERBON XAVIER CC MONCONTOUR Pass’Cyclisme (D2)
LE TUMELIN JULIEN VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme (D2)
LEFEVRE PIERRE TEAM SOJASUN CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
LEMAITRE NICOLAS PLOUFRAGAN ST CARREUC CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
LEMASSON VICTOR T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL Pass’Cyclisme Open (D2)
LEMEE CHRISTOPHE CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme Open (D2)
LEMESLE TRISTAN UC GUIPAVASIENNE Pass’Cyclisme Open (D1)
LEVEQUE ARNAUD CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Open (D1)
LOISEL ROMAIN VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
LOPPION FABRICE ST RENAN IROISE VELO Pass’Cyclisme (D2)
MACQ GUILLAUME CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
MACQ VICTOR CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D2)
MAGNAN JEAN FRANCOIS CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Open (D1)
MAGNAN NICOLAS CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme (D1)
MARQUER TUDAL EC PAYS GUICHEN Pass’Cyclisme Open (D1)
MARTIN CEDRIC HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
MASUE ROMAIN TEAM ARMORIQUE Pass’Cyclisme Open (D1)
MEAT DAVID VC PAYS DE LOUDEAC Pass’Cyclisme Open (D1)
MEHEUST NICOLAS VC DE L`EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme Open (D2)
MEHEUT ROMAIN MEGA CLUB Pass’Cyclisme Open (D2)
MERRET STEPHANE UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme (D2)
MEVEL THEO AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme Open (D2)
MINIER JACKY BREAL BROCELIANDE CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
MINIER NICOLAS BREAL BROCELIANDE CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
MOYSAN CEDRIC VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D1)
PERROT JOSE VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
PERSONNIC EMMANUEL VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme Open (D2)
PERSONNIC OLIVIER VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme Open (D1)
PICAUD FREDERIC HENNEBONT CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
PILARD JACQUES CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme (D2)
PLASSART NICOLAS HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
PODER Tony VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme (D2)
PRIGENT SEBASTIEN EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
PRIOULT MIGUEL CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D1)
PRISE CYRILLE VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Open (D2)
QUELEN BENOIT HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme (D1)
QUERE JEAN JACQUES LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
RABADEUX Maxime AC ST MALO PHILY Pass’Cyclisme Open (D2)
RABINIAUX JACQUES EC RANCE FREMUR Pass’Cyclisme (D2)
RANNOU MARC VS QUIMPEROIS Pass’Cyclisme Open (D1)
RENARD GUILLAUME TEAM SOJASUN CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
ROCHELLE PASCAL TEAM TED DIT AUTISME Pass’Cyclisme Open (D2)
SALIOU JOEL ST RENAN IROISE VELO Pass’Cyclisme (D2)
SENANT JEAN MARC AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme (D2)
TANGUY DAVID VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme (D2)
TANVE JEAN CHARLES CC VITREEN Pass’Cyclisme (D2)
TARDIVEL CHRISTOPHE VC PLURIENNAIS Pass’Cyclisme (D2)
TOSSER OLIVIER UC CARHAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
TOULGOAT EWEN CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Open (D1)
UGUEN DANIEL VS PLABENNEC Pass’Cyclisme Open (D2)

 

Pass’cyclisme D3 D4 (73 engagés)

BASSET DAVID MENE CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
BERANGER MICHEL AS ROMILLE CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
BETHON PATRICK CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme (D4)
BODROS BRUNO AC GOUESNOU Pass’Cyclisme (D3)
BOURBIGOT DAVID PIGNON CYCLE KLUB Pass’Cyclisme (D3)
BOURSEUL YANN CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme (D3)
BRINDEJONC DIDIER AS ROMILLE CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
CADO JEAN MARC TEAM SOJASUN CYCL. Pass’Cyclisme (D4)
CANEVET MURIEL CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme (D4)
CHAPIN GERARD AC ST MALO PHILY Pass’Cyclisme (D4)
COET EMMANUEL AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme (D3)
COJEAN PASCAL UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme (D4)
COLOMBO FRANCK UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme (D3)
CORBEL FLORIAN VC DE L`EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme (D3)
COSSON JEAN LUC VS BRIOCHIN AG Pass’Cyclisme (D4)
DAOULAS MICHEL CC MONCONTOUR Pass’Cyclisme (D4)
DEMOY Didier UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme (D4)
DESCHAMPS LUDOVIC EC PAYS DU LEFF Pass’Cyclisme (D3)
ERNOUX SAMUEL US VERN CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
EUZENOT HERVE TEAM ARCAFILMS Pass’Cyclisme (D3)
EVANO BENOIT TEAM ARCAFILMS Pass’Cyclisme (D4)
FLOC`H JACQUES LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme (D3)
GAUVEN PATRICK UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme (D3)
GEFFROY ERIC EC PAYS GUICHEN Pass’Cyclisme (D3)
GEFFROY GUY RO BEGARROISE Arbitre National
GOURVENEC ALAIN T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL Pass’Cyclisme (D3)
GROUSSET PATRICK EC QUEVENOISE Pass’Cyclisme (D4)
GUENEGUES ROGER AC GOUESNOU Pass’Cyclisme (D4)
GUILLOU JONATHAN CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme (D3)
GUILLOUX JEROME TEAM PAYS DE DINAN Pass’Cyclisme (D3)
HAVART Jean Pierre TEAM IMMO GOLFE Pass’Cyclisme (D3)
HERLEDANT MICHEL UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D3)
JANNIN ERIC VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme (D4)
JANVIER SEBASTIEN EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme (D4)
JEGOU LOIC VC DE L`EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme (D3)
JEUNEU GILLES ACCRO CYCLES COTE D`EMERAUDE Pass’Cyclisme (D4)
JOSSET LAURENT TEAM IMMO GOLFE Pass’Cyclisme (D3)
JUTEL MICHEL CC CHAPELLOIS Pass’Cyclisme (D3)
LE BAIL CHRISTIAN VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme (D3)
LE BRAS PASCAL EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme (D3)
LE COZ Frédéric VC DE L`EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme (D3)
LE GALL PIERRE VS QUIMPEROIS Pass’Cyclisme (D4)
LE GOFF JEROME EC PAYS DU LEFF Pass’Cyclisme (D3)
LE GROS FABRICE UC ALREENNE Pass’Cyclisme (D3)
LE GUEN LAURENT VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme (D4)
LE JEUNE PASCAL ALL BREIZH VTT Pass’Cyclisme (D3)
LE MEUR BRUNO LANNION CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
LE MOAL PASCAL CC DOUARNENEZ Pass’Cyclisme (D4)
LEBRETON SERGE TEAM SOJASUN CYCL. Pass’Cyclisme (D3)
LEMAITRE ALAIN PLOUFRAGAN ST CARREUC CYCL. Pass’Cyclisme (D4)
LEROY MAURICE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme (D4)
LORANDEL Stéphane TEAM TED DIT AUTISME Pass’Cyclisme (D3)
LOYER CYRILLE VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme (D3)
MALARGE PASCAL VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme (D3)
MEAR JEAN LUC VS PLABENNEC Pass’Cyclisme (D4)
MEHEUST PIERRICK CC RENNAIS Pass’Cyclisme (D4)
MELEUC RICHARD AC LANESTER 56 Pass’Cyclisme (D3)
MONOD GERARD ALL BREIZH VTT Pass’Cyclisme (D3)
NICOLAS PATRICE UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D4)
NICOLAS PATRICK CC DU BLAVET Pass’Cyclisme (D3)
OLIVON DOMINIQUE EC PAYS GUICHEN Pass’Cyclisme (D4)
RABINIAUX STEPHANE VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme (D3)
ROLLAND DAVID VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme (D3)
ROLLAND LOIC AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Pass’Cyclisme (D4)
ROUX LUDOVIC VS RIEUXOIS 56 Pass’Cyclisme (D3)
SALAUN YANNICK VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme (D3)
SAOUT MAEL AC GOUESNOU Pass’Cyclisme (D3)
SERRAND Daniel TEAM TED DIT AUTISME Pass’Cyclisme (D4)
THEFFO PATRICK EC PAYS DU LEFF Pass’Cyclisme (D4)
THOMAS THIERRY BREIZH REDER Pass’Cyclisme (D4)
THORAVAL ERWAN HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme (D4)
TYDOU YANNICK EC PAYS DU LEFF Pass’Cyclisme (D3)
VENDERLIN DIDIER VC SAINT MALO Pass’Cyclisme (D4)

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.