pub

Classement: Châteauneuf du Faou (29) 9ème étape et Finale du Trophée Jo Velly – Samedi 25 août 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open

1 ROLLAND William UC BRIOCHINE 3ème catégorie
2 DREUX Samuel CC MONCONTOUR 3ème catégorie
3 CLAUSTRE Nicola KICLOS BREST METROPOLE CYCL. 3ème catégorie
4 DONNARD Gautier CC BIGOUDEN 3ème catégorie
5 LE COUEDIC Raphael CAHORS CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
6 CONAN Herman VS SCAEROIS 3ème catégorie
7 LE ROUX Manu EC PLESTIN PAYS TREGOR Junior
8 HARDY Christophe KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME 3ème catégorie
9 CHANDAVOINE Karl AC LANESTER 56 3ème catégorie
10 GUENEGUES Vincent UC GUIPAVASIENNE 3ème catégorie
11 LECLERCQ Mikael VC CHATEAULINOIS 3ème catégorie
12 LE MOIGNE Vincent CO BOIS D’ARCY 3ème catégorie
13 ARZEL Bruno CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
14 BESCOND Arnaud CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
15 HENAFF Florian VS QUIMPEROIS 3ème catégorie
16 NICOLLEAU Fabien HENNEBONT CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
17 ESNAULT Pierre UC PAYS DE MORLAIX 3ème catégorie
18 GALEZ Thierry EC PLESTIN PAYS TREGOR 3ème catégorie
19 GUIVARCH Dylan ST RENAN IROISE VELO 3ème catégorie
20 COLOMBEL Adrien PLOUFRAGAN ST CARREUC CYCL. 3ème catégorie
21 DOUAUD Fabien UC PAYS DE MORLAIX 3ème catégorie
22 MERRIEN Clement AC LEONARDE Junior
23 LE HIR Adrien EC LANDERNEAU 3ème catégorie
24 FLEURY Erwan TEAM PELTRAX 3ème catégorie
25 LOUEDEC Yoann UC PAYS DE MORLAIX 3ème catégorie
26 MORIN Dylan EC PLESTIN PAYS TREGOR Junior
27 ECOBICHON Alexandre UC BRIOCHINE 3ème catégorie
28 PROVOST Ludovic VC CHATEAULINOIS 3ème catégorie
29 GANNERAY Maxime UC BRIOCHINE 3ème catégorie
30 CARRIOU Maxime UC QUIMPERLOISE 3ème catégorie
31 FRANCOIS Titouan ACP BAUD 3ème catégorie
32 DANIEL Vincent CC MONCONTOUR 3ème catégorie
33 GUEGAN David KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D1)
34 LE VEN Clement VS PLABENNEC Junior
35 DARRACQ Mael UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme Open (D1)
36 LE HIR Cedric T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL 3ème catégorie
37 OLIVIER Jordan UC GUIPAVASIENNE 3ème catégorie
38 URIEN Francois TRO BRO ORGANISATION 3ème catégorie
39 OMNES Germain T.OXYGENE PLOUDAL PORTSALL 3ème catégorie
40 BARAZER Jerome VS SCAEROIS 3ème catégorie
41 L`AZOU Freddy TRO BRO ORGANISATION Pass’Cyclisme Open (D1)
42 LE HARDY Damien CC MONCONTOUR 3ème catégorie
43 EVEN Florian CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme Open (D1)
44 GAONAC`H Franck CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
45 BUREL Mickael LEUCEMIE ESPOIR 3ème catégorie
46 KERVAREC Romain CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
47 ABGRALL Antoine VS LESNEVEN Junior
48 BARRE Alan CC BIGOUDEN Junior
49 BARRE Bastien CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
50 COLOMBIER Michel CC MONCONTOUR Pass’Cyclisme Open (D1)
51 LE CORRE Gildas EC LANDERNEAU Pass’Cyclisme Open (D1)
52 BILLANT Bruno VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
53 LE NAY Sylvain VS QUIMPEROIS 3ème catégorie
54 LE CORRE Arnaud CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
55 DOUGUET Philippe VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme (D4)
56 LAURENT Stephane VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
57 GRAMOULLE Loic CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
58 KERJEAN Thomas CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D2)
59 MATHIEU Nolann TEAM COTE DE GRANIT ROSE Junior
60 LEGRAND Jean Michel VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
61 PRIGENT Patrick VS LESNEVEN 3ème catégorie
62 LAPART Jean Paul VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D1)
63 COQUIL Yvon UC CARHAIX Pass’Cyclisme (D3)
64 LE BIHAN Aurelien CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
65 SIZUN Adrien EC LANDERNEAU 3ème catégorie
66 JEZEGOU Romain LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Open (D2)
67 LAVOLE Alexis AC LANESTER 56 3ème catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.