pub

Engagés: Ergué Gabéric (29) – Mercredi 15 août 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Départ 15h00 pour 4,4 km x 20 tours soit 88 kms

 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open (51 engagés)

ABGRALL ANTOINE VS LESNEVEN Junior (Junior)
ABGRALL LAURENT CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
ANDRO BASTIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
BESCOND ARNAUD CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
BORDIEC Lionel A.S. BERTHELOT MERMOZ Pass’Cyclisme Open (D1)
BROUDEUR Guillaume OCC ANTIBES Junior (Junior)
CADALEN YANN VC SEBASTIENNAIS 3ème Catégorie
CALVEZ NICOLAS CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
CORBIHAN NICOLAS VC LANGUIDIC 3ème Catégorie
DANET REMY VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme Open (D2)
DELECOURT Lucie VC ST OMER Junior (Junior)
DI STEFANO SEBASTIEN A.V.C.AIX EN PROVENCE Junior (Junior)
DONNARD GAUTIER CC BIGOUDEN 3ème Catégorie
DUCHESNE GAUTHIER CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
ELY FRANCK KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME 3ème Catégorie
ESNAULT PIERRE UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
FORT JULIEN CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
GANNERAY MAXIME UC BRIOCHINE 3ème Catégorie
GESTIN WILLIAM AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH 3ème Catégorie
GUELOU VINCENT TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
GUIVARCH DYLAN ST RENAN IROISE VELO 3ème Catégorie
HASCOET RAPHAEL VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
HERLEDANT SYLVAIN CC CONCARNOIS 3ème Catégorie
HERONNEAU Esteban EC LANDERNEAU Junior (Junior)
HOURMANT FABRICE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
JOULAIN ALEXANDRE VELO SPORT VALLETAIS Pass’Cyclisme Open (D1)
KERVAREC ROMAIN CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BIHAN AURELIEN CC ERGUE GABERIC 3ème Catégorie
LE CORRE MICKAEL CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
LE GLEAU MORAN VS SCAEROIS 3ème Catégorie
LE GOFF CYRILLE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
LE HIR ADRIEN EC LANDERNEAU 3ème Catégorie
LE MOIGNE Vincent CO BOIS D`ARCY 3ème Catégorie
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LE VEN CLEMENT VS PLABENNEC Junior (Junior)
LECLERCQ MIKAEL VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
LEGRAND Axel CSM CLAMART Junior (Junior)
LEMOINE JEAN MATTHIEU TEAM ARMORIQUE 3ème Catégorie
LOUEDEC YOANN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
MARTINEZ BENJAMIN VC CHATEAULINOIS Junior (Junior)
MARZIN TOM UC QUIMPERLOISE Junior (Junior)
MAZEAU NICOLAS VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
MOENNER CHRISTOPHE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
MONTEIL Baptiste TEAM PELTRAX – CSD 3ème Catégorie
MOULIN ALAN UC PAYS DE MORLAIX Junior (Junior)
ORGIAZZI Thomas VC ROUEN 76 Junior (Junior)
PERSON BORIS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
PROVOST LUDOVIC VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
QUEMAR CHRISTOPHE CC LANGUEUX 3ème Catégorie
TEISSEIRE WLADIMIR EC LANDERNEAU 3ème Catégorie
VOISIN CLEMENT LE MANS SARTHE VELO Junior (Junior)

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.