pub

Engagés: Plourin Les Morlaix (29) – Dimanche 27 mai 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

 

Cadets (58 engagés)

BERNARD MALO EC PLESTIN PAYS TREGOR
BOILEAU KILLIAN EC PLESTIN PAYS TREGOR
BOUCHER MORGAN EC LANDERNEAU
BOULIC FLORIAN AC GOUESNOU
BOURGLAN MATHIS AC GOUESNOU
BRAULT Mathis UC QUIMPERLOISE
CAER RONAN CC BOURG BLANC
CANN ROBIN AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH
CARDIN BAPTISTE CC PLANCOETIN
CARIOU JULIAN VS QUIMPEROIS
CARRE MARTIN US VERN CYCLISME
CATREVAUX AIMERIC EC PAYS GUICHEN
CHAUVEL ALEXANDRE CC VITREEN
CHUZEVILLE Volodia UC BRIOCHINE
COSTIOU EWEN EC LANDERNEAU
CRUBLET BRICE US VERN CYCLISME
DUCHENE AYMERIC UC BRIOCHINE
FLOCH ILAN CC BOURG BLANC
FROSTIN ALEXIS CC PLANCOETIN
FUSTEC MATHIS UC PAYS DE MORLAIX
GEFFROY PIERRE ALAIN US VERN CYCLISME
GICQUEL MELVIN UC BRIOCHINE
HERNOT GUIREC EC PLESTIN PAYS TREGOR
HERVE Jules CC ERGUE GABERIC
JOSSO THEO REDON OC
JOUANJAN LILIAN TEAM COTE DE GRANIT ROSE
KERJEAN EWEN CC BOURG BLANC
LE CORRE MATHIEU UC PAYS DE MORLAIX
LE DEZ ALEXIS LANDIVISIENNE CYCL.
LE GALUDEC LOUIS VELOCE VANNETAIS CYCL.
LE JAN PAUL EC PLESTIN PAYS TREGOR
LE MEUT ADRIEN VELOCE VANNETAIS CYCL.
LE NAY FLAVIAN VS QUIMPEROIS
LEMARIE ENZO US VERN CYCLISME
MAHOUDO NOLANN VC PAYS DE LOUDEAC
MARCHADOUR CLEMENT AC GOUESNOU
MARECAILLE GUILLAUME AC GOUESNOU
MASSE VALENTIN EC PAYS DE PAIMPOL
MEVEL GUILLAUME AC GOUESNOU
MINGANT ETIENNE CC BOURG BLANC
MOREL ENZO VELOCE VANNETAIS CYCL.
PEDRAULT NATHAN VELOCE VANNETAIS CYCL.
PERROT TITOUAN UC QUIMPERLOISE
PETTON HUGO UC GUIPAVASIENNE
PONNELLE ROMAIN VC PAYS DE LOUDEAC
POULIQUEN THOMAS EC LANDERNEAU
PRUDHOMME MATHIS EC LANDERNEAU
RAFFRAY LUKAS CC PLANCOETIN
ROBIN MATTHYS AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH
ROPARTZ ALEXANDRE TEAM COTE DE GRANIT ROSE
ROUILLE HUGO US VERN CYCLISME
ROUXEL MAXIME VS PLOUMAGOAR
SALAUN TOM UC PAYS DE MORLAIX
SAOUT ELOUAN LANDIVISIENNE CYCL.
SOULABAILLE DIMITRI VC PAYS DE LOUDEAC
STEVANT MALO VC PAYS DE LOUDEAC
TRAVAILLE ERWIN VC PAYS DE LOUDEAC
VALLEE THOMAS VC PAYS DE LOUDEAC

 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open (55 engagés)

ABGRALL ANTOINE VS LESNEVEN Junior (Junior)
ABIVEN FLORIAN TEAM TRECOBAT.FR 3ème Catégorie
APPERE TITOUAN VC PAYS DE GUINGAMP 22 Junior (Junior)
BARBE FLORIAN ACCRO CYCLES COTE D`EMERAUDE 3ème Catégorie
BARBE MICHEL CC MONCONTOUR 3ème Catégorie
BEGOC GERMAIN UC GUIPAVASIENNE Junior (Junior)
BESCOND ARNAUD CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
BOUILLONNEC THIBAULT UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
BRIAND TITOUAN HENNEBONT CYCLISME 3ème Catégorie
BRIEND EMMANUEL VC QUINTINAIS 3ème Catégorie
CADIOU RAPHAËL LANDIVISIENNE CYCL. 3ème Catégorie
CARUSO HADRIEN UC CARHAIX 3ème Catégorie
CHARTRAIN CORENTIN TEAM TRECOBAT.FR 3ème Catégorie
CHESNEAU IWAN EC PLESTIN PAYS TREGOR Junior (Junior)
COROLLEUR MORGAN US ST HERBLAIN Junior (Junior)
CORVEZ NICOLAS UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
DANES Simon VS PLABENNEC Junior (Junior)
DELABYE LUDOVIC TEAM TRECOBAT.FR 3ème Catégorie
ESNAULT PIERRE UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
FATOUX THOMAS ST RENAN IROISE VELO 3ème Catégorie
GANNERAY MAXIME UC BRIOCHINE 3ème Catégorie
GILME TANGUI TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
GOUEZ THOMAS AC GOUESNOU Junior (Junior D2)
GOURIOU ROBIN UC GUIPAVASIENNE 3ème Catégorie
GUENEGUES VINCENT UC GUIPAVASIENNE 3ème Catégorie
HENAFF FLORIAN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
HERONNEAU Esteban EC LANDERNEAU Junior (Junior)
JULOU NICOLAS AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH Junior (Junior)
KERJEAN THOMAS CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BIGOT MAXIME VC PAYS DE GUINGAMP 22 3ème Catégorie
LE DENMAT FABRICE TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
LE GOFF YOANN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
LE GUEN TITOUAN AC GOUESNOU Junior (Junior D2)
LE NAY SYLVAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
LEAUTE ANTONY VS PLOUMAGOAR 3ème Catégorie
LECUYER FRANCK VC CHATEAULINOIS 3ème Catégorie
LEMESLE TRISTAN UC GUIPAVASIENNE Pass’Cyclisme Open (D1)
LEMOINE JEAN MATTHIEU TEAM ARMORIQUE 3ème Catégorie
LOSSOUARN MAXIME CC BOURG BLANC Junior (Junior)
LOUEDEC YOANN UC PAYS DE MORLAIX 3ème Catégorie
LUCAS TRISTAN CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D1)
MADEC LOUAN EC LANDERNEAU Junior (Junior)
MILLOUR HUBERT VS PLABENNEC 3ème Catégorie
MOREL LUC VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
MORVAN YOAN TEAM TRECOBAT.FR Pass’Cyclisme Open (D1)
PERSON BORIS VS SCAEROIS 3ème Catégorie
PINOT ROMAIN VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
PLUSQUELLEC CLEMENT AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH 3ème Catégorie
PRIGENT JULIEN TEAM SOJASUN CYCL. 3ème Catégorie
PRIGENT SEBASTIEN EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme Open (D1)
PROVOST ROMAIN TEAM COTE DE GRANIT ROSE Junior (Junior)
PRUD`HOMME HERVE TEAM COTE DE GRANIT ROSE 3ème Catégorie
QUERE Pierre Yves GUIDON CHALETTOIS 3ème Catégorie
TIRILLY CHRISTOPHE VS PLABENNEC 3ème Catégorie
YVINEC JEREMY LANDIVISIENNE CYCL. 3ème Catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.