pub

Engagés: Cléguer (56) – Samedi 26 mai 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.





 

Pass’cyclisme Pass’cyclisme open D1 D2 (27 engagés)

BABIN LAURENT TEAM MONTAGNAC AC Pass’Cyclisme (D2)
BALLER LAURENT OC LOCMINE Pass’Cyclisme Open (D2)
BAUDET CHARLY UC ALREENNE Pass’Cyclisme Open (D1)
BOUTET JEAN LUC LEUCEMIE ESPOIR Pass’Cyclisme Open (D2)
COULANGE THOMAS CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
DANA KEVIN VC DU GOLFE PLOEREN Pass’Cyclisme Open (D1)
DIASCORN FLORENT CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
ERKELENS Guillaume VC PONTIVYEN Pass’Cyclisme (D2)
GAONAC`H FRANCK CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
GOASMAT NICOLAS AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
GOISLARD LIONEL VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme Open (D1)
GRAIGNIC MICKAEL UC ALREENNE Pass’Cyclisme (D2)
HOURMANT FABRICE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
JEGOU REGIS AC LANESTER 56 Pass’Cyclisme Open (D2)
LAURENT STEPHANE VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
LAVENANT Nicolas RUN BIKE CLUB 56 Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BELLEC ANTHONY EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
LE BORGNE BERTRAND AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
LE CRAVER FLORIAN OC CYCL.CESSONNAIS Pass’Cyclisme Open (D1)
LE TUMELIN JULIEN VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme (D2)
MARTIN PHILIPPE UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D1)
MEVELLEC CHRISTOPHE CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D1)
PICAUD FREDERIC HENNEBONT CYCLISME Pass’Cyclisme Open (D2)
PIERRAT GUILLAUME UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D2)
QUENAULT Guillaume EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
ROUSSEL NICOLAS CC LANDIVYSIEN Pass’Cyclisme Open (D2)
SEITE CHRISTOPHE UCL HENNEBONT Pass’Cyclisme Open (D2)

 

Pass’cyclisme Dames (17 engagés)

BRANCHOUX PIERRICK EC QUEVENOISE Pass’Cyclisme (D3)
CANEVET MURIEL CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme (D4)
DAGORNE ANTHONY TEAM MONTAGNAC AC Pass’Cyclisme (D4)
DUFRIEN LUDOVIC CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme (D3)
GALAND GILBERT CC CONCARNOIS Pass’Cyclisme (D4)
GIMENEZ Frank UC ALREENNE Pass’Cyclisme (D3)
GROUSSET PATRICK EC QUEVENOISE Pass’Cyclisme (D4)
HERLEDANT MICHEL UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D3)
JUBERT ARNAUD CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme (D3)
LANGLO FRANCK VC DU GOLFE PLOEREN Pass’Cyclisme (D4)
LE GROS FABRICE UC ALREENNE Pass’Cyclisme (D3)
LE MEUT CHRISTOPHE VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme (D3)
LE ROHIC YVES TEAM ARCAFILMS Pass’Cyclisme (D3)
MASSE CAMILLE VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme (D4)
NICOLAS PATRICE UC QUIMPERLOISE Pass’Cyclisme (D4)
ROBIN EMMA CC ERGUE GABERIC Junior (Junior)
TABARIC RONALD AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme (D3)

 

2ème 3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open (34 engagés)

ANCEAUX FREDERIC OC LOCMINE 3ème Catégorie
AVRY Marc Antoine EC QUEVENOISE Junior (Junior D2)
BALTENWECK Andréas AC LANESTER 56 Junior (Junior)
BERTIN Alexandre AC LANESTER 56 3ème Catégorie
CORBIHAN CHRISTOPHE UC QUIMPERLOISE 3ème Catégorie
COURTET GUERAND UC QUIMPERLOISE 2ème Catégorie
ETIENNE KYLIAN HENNEBONT CYCLISME 2ème Catégorie
FAVENNEC TITOUAN TEAM BERTIN 2ème Catégorie
GALUDEC DAVID RUN BIKE CLUB 56 3ème Catégorie
GUIANVARC`H ERWAN CC BOURG BLANC 2ème Catégorie
HARDY CHRISTOPHE KICLOS BREST METROPOLE CYCLISME 3ème Catégorie
JARNO PIERRE ALEXANDRE VC PAYS DE LOUDEAC 2ème Catégorie
JUSTUM AXEL VC PAYS DE LORIENT 2ème Catégorie
LALONNIER BAPTISTE CYCLO CLUB ERNEEN 2ème Catégorie
LAVOLE Alexis AC LANESTER 56 3ème Catégorie
LE BAIL Hugo AC LANESTER 56 2ème Catégorie
LE CAM BRENDAN TEAM PAYS DE DINAN 2ème Catégorie
LE GAL VALENTIN EC PLUVIGNOISE 3ème Catégorie
LE GUEVEL SIMON EC QUEVENOISE 3ème Catégorie
LE RAZAVET CORENTIN UC QUIMPERLOISE 2ème Catégorie
LE ROY THOMAS VS SCAEROIS 2ème Catégorie
LE VESSIER STEVEN VC LANGUIDIC 2ème Catégorie
LECLERCQ JULIEN VC PAYS DE LOUDEAC 2ème Catégorie
LHUMEAU SEBASTIEN VC PAYS DE LORIENT 2ème Catégorie
MOREL Julian AC LANESTER 56 Junior (Junior)
NIVINOU Maël AC LANESTER 56 3ème Catégorie
PASCO BASTIAN EC QUEVENOISE 3ème Catégorie
PASCO VALENTIN UC INGUINIEL Junior (Junior)
POUPON AMELIE VS QUIMPEROIS 3ème Catégorie
RAUD GUILLAUME VC PAYS DE LORIENT 2ème Catégorie
ROBIC THOMAS RUN BIKE CLUB 56 2ème Catégorie
TEXIER AUBIN RUN BIKE CLUB 56 3ème Catégorie
VOISIN MAXIME UC PAYS DE JOSSELIN Junior (Junior)
YVEN KEVIN HENNEBONT CYCLISME 2ème Catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.