pub

Classement: St Yvi (29) 1ère étape du 15ème Trophée Jo Velly – Dimanche 29 avril 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

3ème catégorie Juniors Pass’cyclisme open

1 ROUDAUT Loig EC LANDERNEAU 3ème catégorie
2 QUERE Adrien CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
3 BIHAN Ewen EC LANDERNEAU 3ème catégorie
4 PRIGENT Julien TEAM SOJASUN CYCL. 3ème catégorie
5 BORDERIE Yann UC GUIPAVASIENNE 3ème catégorie
6 LE FRESNE Julien UC QUIMPERLOISE 3ème catégorie
7 HORNY Sloan UC QUIMPERLOISE Junior
8 RANNOU Jules LANDUDAL VTT Pass’Cyclisme Open (D1)
9 MORIN Dylan EC PLESTIN PAYS TREGOR Junior
10 SIDANER Alan VC PAYS DE LOUDEAC 3ème catégorie
11 CADIOU Raphaël LANDIVISIENNE CYCL. 3ème catégorie
12 LE HIR Adrien EC LANDERNEAU 3ème catégorie
13 COLLET Julien EC PLUVIGNOISE 3ème catégorie
14 CLAUSTRE Nicolas BREST METROPOLE CYCLISME 3ème catégorie
15 MASSE Cyrille CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
16 JARNO Paul EC PLUVIGNOISE Junior
17 HAMONIC Gurvan UCL HENNEBONT 3ème catégorie
18 SIMON Ewen CC BOURG BLANC Junior
19 LE GOFF Yoann UCP Morlaix 3ème catégorie
20 VASSILEFF Remi CC ERGUE GABERIC Pass’Cyclisme Open (D2)
21 HERLEDANT Sylvain CC CONCARNOIS 3ème catégorie
22 CADALEN Yann VC SEBASTIENNAIS 3ème catégorie
23 CROGUENNEC Maxime UC GUIPAVASIENNE Pass’Cyclisme Open (D2)
24 LE QUEAU Yann CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
25 LE BIHAN Mathias UC QUIMPERLOISE Junior
26 PINOT Romain VS QUIMPEROIS 3ème catégorie
27 URIEN Francois TRO BRO ORGANISATION 3ème catégorie
28 ROLLAND William UC BRIOCHINE 3ème catégorie
29 CHARTRAIN Corentin TEAM TRECOBAT.FR 3ème catégorie
30 LAVOLE Alexis AC LANESTER 56 3ème catégorie
31 BALTENWECK Andréas AC LANESTER 56 Junior
32 DREAU Vincent UC QUIMPERLOISE Junior
33 CORBIHAN Nicolas VC LANGUIDIC 3ème catégorie
34 LE NAY Sylvain VS QUIMPEROIS 3ème catégorie
35 CHEVALLIER Stephane CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
36 DANIELO Thomas VC BELLILOIS 3ème catégorie
37 GESTIN William AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZH 3ème catégorie
38 KERJEAN Thomas CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Open (D2)
39 BARRE Alan CC BIGOUDEN Junior
40 LIGAVANT Julien UC QUIMPERLOISE 3ème catégorie
41 DANET Remy VC PAYS DE LORIENT Pass’Cyclisme Open (D2)
42 TEISSEIRE Wladimir EC LANDERNEAU 3ème catégorie
43 L`AZOU Freddy TRO BRO ORGANISATION Pass’Cyclisme Open (D1)
44 GIROUX Cyrille VS SCAEROIS Pass’Cyclisme Open (D2)
45 VIGOUROUX Xavier VC CHATEAULINOIS 3ème catégorie
46 BARRE Bastien CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D2)
47 MARZIN Tom UC QUIMPERLOISE Junior
48 MOELO Brann UC QUIMPERLOISE 3ème catégorie
49 DONNARD Gautier CC BIGOUDEN 3ème catégorie
50 PRIOULT Miguel CC BIGOUDEN Pass’Cyclisme Open (D1)
51 ELY Franck BREST METROPOLE CYCLISME 3ème catégorie
52 COZIC Florian UC QUIMPERLOISE Junior
53 GANNERAY Maxime UC BRIOCHINE 3ème catégorie
54 COUBARD Philippe LE MANS SARTHE VELO Pass’Cyclisme Open (D1)
55 LE NAOUR Sebastien VS QUIMPEROIS 3ème catégorie
56 CAMUS Bertrand Pavilly Pass’Cyclisme Open (D1)
57 LESONGEUR Pierre BREST METROPOLE CYCLISME 3ème catégorie
58 LE CORRE Arnaud C C Bigouden Pass’Cyclisme Open (D2)
59 GAVIRIA HERNANDEZ Paulo CC ERGUE GABERIC 3ème catégorie
60 PROVOST Ludovic VC CHATEAULINOIS 3ème catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.