pub

Classement: Cyclo-cross du Petit Bois à Camors (56) – Samedi 23 décembre 2017

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Cadets Cadettes

1 MAHOUDO Nolann VC PAYS DE LOUDEAC 0:30:21
2 JOSSO Theo REDON OC 0:00:05
3 STEVANT Malo VC PAYS DE LOUDEAC 0:00:06
4 BOILEAU Killian EC PLESTIN PAYS TREGOR 0:00:13
5 HINAULT Thomas VELOCE VANNETAIS CYCL. 0:00:55
6 LE HUITOUZE Eddy EC PLUVIGNOISE 0:00:59
7 BIARD Malo UC BRIOCHINE 0:01:17
8 JEHANNO Valentin OC LOCMINE 0:01:26
9 GUILLEMET Axel OC LOCMINE 0:02:30
10 SOULABAILLE Dimitri VC PAYS DE LOUDEAC 0:03:04
11 NEDELEC Dylan CC BOURG BLANC 0:03:41
12 LE NAY Flavian VS QUIMPEROIS 0:04:10
13 MOISAN Killian OC LOCMINE 0:04:32
14 LEBRAS Clement TEAM PAYS DE DINAN 0:04:43
15 DREANO Victor OC LOCMINE 0:04:44
16 GUILLAS Francois UC ALREENNE 0:05:41
17 RUNAVOT Gabin U.V.POITIERS 0:06:21
18 LE DOUARIN Hugo VELOCE VANNETAIS 0:06:50
19 HINAULT Sarah UC BRIOCHINE 0:07:19
20 LE DU Erell HENNEBONT CYCLISME 0:07:59

 

Dames 17 ans et +

1 GRIMAULT Anais VC PAYS DE LOUDEAC 2ème 0:39:05
5 GLON Manuella OUST LANVAUX VTT 3ème 0:02:00
3 VEZIE Laurie VC DINANNAIS Junior 0:02:30
4 POUPON Amelie VS QUIMPEROIS 3ème 0:06:57
5 FAOUR Corinne EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme 0:10:57

 

Juniors Espoirs Pass’cyclisme

1 GUILLEMIN Nicolas VC PAYS DE LOUDEAC 3ème 0:37:24
2 DEROUINT Maxime US VERN CYCLISME 3ème 0:00:10
3 BENOIST Almenzo VC PAYS DE LOUDEAC Junior 0:00:18
4 VEZIE Valentin VC DINANNAIS 2ème 0:00:50
5 JOSSO Antoine VELOCE VANNETAIS CYCL. 3ème 0:01:29
6 CHEDALEUX Ronan EC QUEVENOISE 2ème 0:01:39
7 CHEVILLARD Allan US VERN CYCLISME Junior 0:01:57
8 FOUILLEN Clement EC QUEVENOISE Junior 0:02:13
9 LE DU Gwendal HENNEBONT CYCLISME 3ème 0:03:00
10 LE ROUX Alexandre PEUJARD VELO CLUB – SECTION COMPETITION Cadet 0:03:14
11 ROBERT Alexis VC PAYS DE LOUDEAC Junior
12 GUERET Théo VC SAINT LO PONT HEBERT Junior
13 MALAQUIN Amaury CC RENNAIS 3ème 0:03:44
14 DUBOIS Pierre Emmanuel REDON OC Junior 0:03:52
15 GUILLO Fabien EC PLUVIGNOISE 3ème
16 TEXIER Aubin RUN BIKE CLUB 56 PCO
17 ALLENO Clement CC UZELAIS Junior 0:05:35
18 ROBIC Thomas RUN BIKE CLUB 56 2ème 0:05:54
19 JOSSO Kevin REDON OC PCO 0:06:50
20 CHENAIS Clement UC INGUINIEL Cadet 0:07:19
21 PHILIPPE Mathis EC QUEVINOISE JUNIOR
22 LEGENDRE Allan VS RHUYS ESPOIR
23 LE BOULAIRE Quentin VC PAYS DE LOUDEAC Junior
24 QUELARD Tanguy SC MALESTROIT PCO
25 QUELARD Gregory SC MALESTROIT Junior
26 CENDRE Pierre HENNEBONT CYCLISME PCO

 

Elites

1 BOULO Matthieu TEAM PAYS DE DINAN 1ére 1:01:32
2 JEANNESSON Arnold FORTUNEO OSCARO PRO 0:00:05
3 MOUREY Francis FORTUNEO OSCARO PRO 0:00:11
4 BENOIST Antoine TEAM CHAZAL-CANYON 1ére 0:00:14
5 ETIENNE Kylian HENNEBONT CYCLISME 1ère 0:01:08
6 SAINT GUILHEM Thibaud CALVISSON VTT 2éme 0:02:35
7 HARDY Romain US VERN CYCLISME Elite Pro 0:02:40
8 GOASGUEN Erwan EC LANDERNEAU 2ème 0:03:26
9 GUILLOUX Freddie UC NANTES ATLANTIQUE 1ère 0:03:45
10 MARECAILLE Antonin A.V.C.AIX EN PROVENCE 1ère 0:03:47
11 CORBIHAN Yoann HENNEBONT CYCLISME 1ère 0:04:19
12 PIRIOU Jeremie EC LANDERNEAU 2ème 0:04:55
13 BONNEAU Mathieu PLOUFRAGAN ST CARREUC CYCL. 3ème 0:05:02
14 BLEUZEN Mickael EC PLUVIGNOISE 3ème 0:05:45
15 LE BAIL Tony HENNEBONT CYCLISME 3ème 0:06:35
16 TERROM Marc EC LANDERNEAU 3ème 0:06:43
17 BOTREL Kevin VS PLOUMAGOAR 3ème
18 POILVERT Freddy VC PAYS DE LORIENT 1ère
19 COURTET Guerand UC QUIMPERLOISE 3ème
20 LE DORS Iwan VC PAYS DE LORIENT 3ème
21 ROUDOT Alban UC QUIMPERLOISE 3ème
22 GERARD Arnaud FORTUNEO OSCARO PRO
23 HUBY Jean Michel CC UZELAIS 3ème
24 PINOT Romain VS QUIMPEROIS 3ème

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.