pub

Classement: Cyclo-cross de La chapelle Bouëxic (35) – Dimanche 5 février 2017

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Benjamins

1 ROUXEL Eliot CC CASTELBRIANTAIS
2 RENAUDIN Antoine CC VITREEN
3 MONNIER Nolann CC CHAPELLOIS
4 REBILLARD Malo CC PLANCOETIN
5 GISLAIS Morgan SC MALESTROIT
6 GABORIT Sullivan V.C.CHATILLONNAIS
7 POULY Quentin CC CHAPELLOIS
8 JOUANOLLE Mael EC PAYS GUICHEN
9 PALMIER BOUGET Maxence CC CHAPELLOIS
10 CARAMONA Matheo COC FOUGERAIS
11 DUREY Antonin EC PAYS GUICHEN
12 MENEZ Mathis EC PAYS GUICHEN
13 DESMARS Emilien US PONTCHATELAINE
14 LEFEUVRE Nathan CC CHAPELLOIS
15 GAYET Emmanuel CC CHAPELLOIS
16 GUITTON Bryan CC CHAPELLOIS
17 GAIGNARD Killian CC CHAPELLOIS

 

Minimes

1 ORRIERE Martin CC VITREEN
2 BASSET Pierre Henry VC PAYS DE LOUDEAC
3 GUILLEMET Axel OC LOCMINE
4 LE BARBIER Louison UC MONTGESNOISE
5 DREANO Victor OC LOCMINE
6 CHEDALEUX Noah REDON OC
7 GROSSET Ronan CC PLANCOETIN
8 PAVOINE Julien EC PAYS GUICHEN
9 ROUXEL Chloe CC CASTELBRIANTAIS
10 LERIGOLEUR Stann CC PLANCOETIN
11 BAPTISTE Quentin CC PLANCOETIN
12 RAFFEGEAU Quentin CC CHAPELLOIS
13 ROUL Clement EC PAYS GUICHEN
14 SOULAINE Jean CC CHAPELLOIS

 

Cadets & Dames 17 ans et +

1 GROUSSARD Nolan Cadet CC VITREEN
2 MOREAC Tim Cadet OC LOCMINE
3 LAURENT Flavien Cadet OC LOCMINE
4 CHAUVEL Alexandre Cadet CC VITREEN
5 CHAUVEL Marianne Junior CC VITREEN
6 VETEL Gwenael Cadet ENTENTE CYCLO DU MENE

 

Juniors

1 SIVIGNON Pierrick OC LOCMINE
2 MELAYE Clement REDON OC
3 VETEL Gildas CC PLANCOETIN

 

Espoirs Séniors

1 PERIOU Tony 2ème catégorie Espoir VC PAYS DE LOUDEAC
2 DAVID Nicolas 1ère catégorie CREUSE OXYGENE
3 BATTEUX Yoann 2ème catégorie US VERN CYCLISME
4 HUBERT Teddy 2ème catégorie US ST HERBLAIN
5 FILLAUT Miguel 1ère catégorie VC PAYS DE LOUDEAC
6 LOIZEAU Stephane 3ème catégorie ASPTT RENNES CYCLISME
7 BOTREL Kevin Pass’cyclisme open (D1) VS PLOUMAGOAR
8 POILVERT Freddy 2ème catégorie CC PLANCOETIN
9 GUILLEMET Cyrille 3ème catégorie DYNAMIC BIKE LOCMINE
10 OLLIVIER Vincent Pass’cyclisme open (D2) US VERN CYCLISME
11 TIGEOT Bernard Pass’cyclisme open (D2) EC PLUVIGNOISE
12 GABORIT Steve Pass’cyclisme (D3) V.C.CHATILLONNAIS
13 PAVOINE Stéphane 2ème catégorie EC PAYS GUICHEN
14 MONNIER Tanguy Pass’cyclisme (D2) VTT PAYS DE VILAINE
15 GARNIER Jerome 3éme catégorie LAVAL CYCLISME 53
16 DE RATULD Marc 3ème catégorie CYCLEBOX
17 LE GOFF Corentin 3ème catégorie Espoir VC PAYS DE LOUDEAC
18 HAIE Julien 3ème catégorie CYCLEBOX
19 FOUQUET Alexy 1ère catégorie Espoir US ST HERBLAIN
20 ROUL Jason Pass’cyclisme open (D2) EC PAYS GUICHEN
21 FEUVREL Sylvain Pass’cyclisme open (D1) VC CHAVAGNAIS
22 HOGUET Guillaume 3ème catégorie Espoir CC RENNAIS
23 HERVIAULT Maxime Pass’cyclisme open (D1) CC CASTELBRIANTAIS
24 LEMAITRE Alain Pass’cyclisme (D4) MEGA CLUB
25 ROUL Laurent 3ème catégorie EC PAYS GUICHEN
26 LEFEUVRE Christophe Pass’cyclisme open CC CHAPELLOIS
27 VIGNON Jonathan Pass’cyclisme (D3) EC PAYS GUICHEN
28 URVOY Gwenael 3ème catégorie Espoir EC PLUVIGNOISE
29 CHAUVIN Victor Pass’cyclisme (D4) AS ROMILLE CYCLISME

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Laisser une réponse