pub

Classement: Rieux (56) – Dimanche 11 mars 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.





 

Cadets

1 LE HUITOUZE Eddy EC PLUVIGNOISE
2 CHEDALEUX Mateo VTT PAYS DE VILAINE
3 STEVANT Malo VC PAYS DE LOUDEAC
4 PEDRAULT Nathan VELOCE VANNETAIS CYCL.
5 GUYOT Jordan AC PAYS DE BAUD
6 LE GALUDEC Louis VELOCE VANNETAIS CYCL.
7 CONAN Guerlain VC BELLILOIS
8 FREARD Hugo VC CHAVAGNAIS
9 PAPIN Titouan BEAUPREAU VELO SPORT
10 LENORMAND Quentin AC BREVINOIS
11 LE DELETAIRE Mathis VELOCE VANNETAIS CYCL.
12 VERSCHUREN Killian AC QUESTEMBERT
13 BISQUAY Yoen UC ALREENNE
14 SCOURZIC Youenn VC LANGUIDIC
15 JOSSO Theo REDON OC
16 CONANEC Lucas AC PAYS DE BAUD
17 CATREVAUX Aimeric EC PAYS GUICHEN
18 SOURGET Gabin US PONTCHATELAINE
19 MACE Nicolas BEAUPREAU VELO SPORT
20 THIERRY Pierre OC LOCMINE
21 EZANNO Calvin UC INGUINIEL
22 MORICE Hugo UC ALREENNE
23 BROHAN Nolan AC QUESTEMBERT
24 PERSON KERSUZAN Lucas UC ALREENNE
25 MACE Kyllian BEAUPREAU VELO SPORT
26 BIORET Bryan US PONTCHATELAINE
27 CAMENEN Marie EC QUEVENOISE
28 DUCHENE Lilian REDON OC
29 LANDRIN Mathis ETOILE CYCLISTE DU DON

 

Pass’cyclisme Pass’cyclisme open D1 D2 Juniors

1 GUEDON Guillaume AC ST MALO PHILY Pass’Cyclisme Open (D1)
2 BERNARD Olivier TEAM IMMO GOLFE Pass’Cyclisme Open (D1)
3 MARQUER Tudal EC PAYS GUICHEN Pass’Cyclisme Open (D1)
4 CARRIC Romain TEAM IMMO GOLFE Pass’Cyclisme Open (D2)
5 DELOHEN Aurelien UC ALREENNE Pass’Cyclisme Open (D2)
6 ABADIE Sylvain licence individuelle Pass’Cyclisme (D1)
7 POULLAOUEC Gael AC QUESTEMBERT Pass’Cyclisme Open (D2)
8 JEHANNO Rodolphe VC DU GOLFE PLOEREN Pass’Cyclisme Open (D1)
9 LESAGE Corentin EC PAYS GUICHEN Pass’Cyclisme Open (D2)
10 JOSSE Kevin VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
11 LE BOT Thomas AC QUESTEMBERT Pass’Cyclisme Open (D1)
12 MAGNAN Nicolas CC PLANCOËTIN Pass’Cyclisme (D1)
13 GICQUEL Valentin EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Open (D2)
14 COUSINEAU Thibault VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
15 LE BAIL Yvan AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme Open (D1)
16 MERVEILLEUX Richard TEAM IMMO GOLFE Pass’Cyclisme Open (D2)
17 LE PARC Jerome VCP LOUDEAC Pass’Cyclisme  (D1)
18 JOSSET Pierre VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme (D1)
19 GRIMAULT Anaïs VC PAYS DE LOUDEAC 2ème catégorie
20 QUELARD Gregory SC MALESTROIT Junior 2
21 THOREL Cedric ETOILE CYCLISTE DU DON Pass’Cyclisme Open (D1)
22 GUYOMARCH David UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Open (D2)
23 NAYL Fabien SC MALESTROIT Pass’Cyclisme Open (D2)
24 LE MOIGNO Alain VC PACEEN Pass’Cyclisme Open (D2)
25 ADAM Anthony US LA GACILLY CYCL. Pass’Cyclisme Open (D1)
26 LE BOULAIRE Julien DYNAMIC BIKE LOCMINE Pass’Cyclisme Open (D2)
27 MICKAËL Richard VELOCE VANNETAIS CYCLISME Pass’Cyclisme (D1)
28 QUELARD Tanguy SC MALESTROIT Pass’Cyclisme Open (D1)
29 TREMELO Sebastien VELOCE VANNETAIS CYCLISME Pass’Cyclisme  (D1)
30 RICHARD Jeremy VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme (D2)

 

Pass’cyclisme D3 D4

1 COQUIN Stephane VC LAILLE VALLONS DE VILAINE Pass’Cyclisme (D3)
2 LE TUMELIN Julien VC LANGUIDIC Pass’Cyclisme (D3)
3 MONNIER Stephane VC DU GOLFE PLOEREN Pass’Cyclisme (D3)
4 GEFFROY Nicolas EC QUEVENOISE Pass’Cyclisme (D3)
5 LELIEVRE Christophe VS RIEUXOIS 56 Pass’Cyclisme (D3)
6 RICHARD Gaetan VELOCE VANNETAIS CYCL. Pass’Cyclisme (D3)
7 MAHE Alain US PONTCHATELAINE Pass’Cyclisme (D4)
8 JUBIN Francois AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme (D3)
9 GIMENEZ Frank UC ALREENNE Pass’Cyclisme (D3)
10 DIGOT Herve REDON OC Pass’Cyclisme (D3)
11 RIVAL Damien VC BLINOIS Pass’Cyclisme (D3)
12 CHER Christophe AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme (D3)
13 AUDIC Yann VC DU GOLFE PLOEREN Pass’Cyclisme (D3)
14 SICOT Christophe LA MALVILLOISE CYCLISME Pass’Cyclisme (D3)
15 MARAIS Rudy VC BELLILOIS Pass’Cyclisme Open (D2)
16 SOURGET Christophe US PONTCHATELAINE Pass’Cyclisme (D3)
17 BRARD Patrice PEDALE PUCEULOISE Pass’Cyclisme (D3)
18 LIGUET Alain VC LAILLE VALLONS DE VILAINE Pass’Cyclisme (D3)
19 CHAPIN Gerard AC ST MALO PHILY Pass’Cyclisme (D4)
20 BETHYS Sebastien VELO CLUB DE SAVENAY Pass’Cyclisme (D3)
21 SOURGET Yvonnick US PONTCHATELAINE Pass’Cyclisme (D3)
22 LEDAN Ludovic UC CARHAIX Pass’Cyclisme (D3)
23 COGE Joel AC QUESTEMBERT Pass’Cyclisme (D4)
24 GOASMAT Patrice VC PLELANAIS Pass’Cyclisme (D3)
25 GILARD Philippe VC LAILLE VALLONS DE VILAINE Pass’Cyclisme (D4)
26 JOSSO Kevin REDON OC Pass’Cyclisme Open (D1)
27 GAUDIN Alain VS RIEUXOIS 56 Pass’Cyclisme (D3)
28 ROUX Ludovic VS RIEUXOIS 56 Pass’Cyclisme (D3)

2ème catégorie

2ème 3ème catégorie

1 PRAUD Benjamin REDON OC 2ème catégorie
2 MORIN Xavier US ST HERBLAIN 2ème catégorie
3 CHEVAL Aurelien US LA GACILLY CYCL. 2ème catégorie
4 RIDEL Damien US ST HERBLAIN 2ème catégorie
5 CAILLET Bastien CC VITREEN 2ème catégorie
6 CHEDALEUX Ronan EC QUEVENOISE 3ème catégorie
7 RICHARD Remi US ST HERBLAIN 2ème catégorie
8 VALLET Baptiste US ST HERBLAIN 2ème catégorie
9 GODIOT Jeremy US ST HERBLAIN 2ème catégorie
10 CORBIN Simon VELO CLUB PORNICHET 2ème catégorie
11 HEMERY Ewen VELOCE VANNETAIS CYCL. 3ème catégorie
12 JOUNIER Quentin REDON OC 3ème catégorie
13 GIRAUDET Dylan VELO SPORT VALLETAIS 2ème catégorie
14 VITRY Théo UNION CYCLISTE LE PUY EN VELAY 2ème catégorie
15 OLLIVIER Ludovic VS RIEUXOIS 56 2ème catégorie
16 PAVOINE Stephane EC PAYS GUICHEN 2ème catégorie
17 MOULLEC Simon US GUERANDE CYCLISME 2ème catégorie
18 BOISSEL Cedric SC MALESTROIT 3ème catégorie
19 ADAM Dylan CC PLANCOETIN 2ème catégorie
20 GUILLEMIN Nicolas VC PAYS DE LOUDEAC 2ème catégorie
21 AUDIC Mickael CC VITREEN 2ème catégorie
22 LORENT Kevin US ST HERBLAIN 2ème catégorie
23 THIBAULT Adrien US LA GACILLY CYCL. 3ème catégorie
24 FAVREAU Jean US ST HERBLAIN 2ème catégorie
25 DENIS Patrice US LA GACILLY CYCL. 3ème catégorie
26 GICQUEL Benjamin REDON OC 3ème catégorie
27 LELIEVRE Ronan VS RIEUXOIS 56 2ème catégorie
28 BRUHAY Flavien US ST HERBLAIN 2ème catégorie
29 FERNANDEZ Alexandre TEAM SOJASUN CYCL. 2ème catégorie
30 BRUNEAU Alexis CC RENNAIS 2ème catégorie
31 FILLAUT Miguel TEAM SPRINT ENERGY 2ème catégorie
32 VINCE Alexis HENNEBONT CYCLISME 2ème catégorie
33 TATARD Nicolas REDON OC 2ème catégorie
34 GROSSI Mickael US ST HERBLAIN 2ème catégorie
35 FLEURY Clement US LA GACILLY CYCL. 3ème catégorie
36 RYO Axel SC MALESTROIT 3ème catégorie

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.