pub

Classement: Plestin les Grèves (22) – Dimanche 4 mars 2018

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.




 

Prélicenciés

1 LE BERRE Heyden ECP PAIMPOL

 

Poussins

1 MARTIN Emeline CC PLANCOET
2 GUILLERMIC Firmin ECP PAIMPOL
3 BEAUDEMONT Leo VS DRENNEC
4 TERRA  Kylie VCP  LOUDEAC
5 DALLE BONON Damien ECP PAIMPOL
6 MALLEDANT Noah EC PLESTIN
7 MARTINS FERREIRA  Elliot ECP PAIMPOL

 

Pupilles

1 CARIOU  Yanis VS QUIMPEROIS
2 LE BRETON Eloane LANDIVISIENNE CYCLISTE ( F )
3 BERNARD  Zoe EC PLESTIN  (  F )
4 LE BELLEC LEENAER Louis ECP PAIMPOL
5 MATO Regine TP DINAN  ( F )
6 LE BERRE Johann ECP PAIMPOL
7 COENT  Telio VS LESNEVEN
8 LE JAN  Antoine EC PLESTIN
9 ALLANO  Hathj EC ROSTRENEN
10 BECHU Nathan AC LEONARDE
11 CORCUFF Ewenn UC CARHAIX
12 BILLOIRE  Typhaine VCP LOUDEAC
13 EVENOU Alexis VCP  GUINGAMP 22
14 MALLEDANT Enzo EC PLESTIN .
15 LE CLEC’H  Sarah VCP  GUINGAMP 22
16 GOUYA  Louna T.P DINAN
17 LE GRAND Clemence ECP PAIMPOL

 

Benjamins

1 GUILLOUX  Killian T.P DINAN
2 PIQUET  Dorian TEAM COTE DE GRANIT ROSE
3 BASSET  Antoine VCP LOUDEAC
4 LE BERRE Maelann ECP PAIMPOL
5 TANGUY  Louis EC PLESTIN
6 HERNOT  Lomick EC PLESTIN
7 JAOUEN Ivann RDF GOUEZEC
8 LE DOUCE Lucas VS TREGUEUX
9 RAULT  Tom VCP GUINGAMP
10 LE MESCAM  Jules ECP PAIMPOL
11 LATIMIER  Yann CC  UZELAIS
12 MARTIN Tom CC PLANCOET
13 GOUYA  Rose T.P DINAN  ( F )
14 BILLOIRE  Jayson VCP LOUDEAC
15 CARRO Romain VCP LOUDEAC
16 LE LUYER Louis R.O BEGARD
17 LE GALL Jordan VCP GUINGAMP
18 DALLE BORON Mathieu ECP PAIMPOL
19 DHEILLY  JONAS VCP GUINGAMP
20 LE BRONNEC NOAN CC UZELAIS

 

Pass’cyclisme Pass’cyclisme open D1 D2

1 MACQ Guillaume CC BOURG BLANC Pass’Cyclisme Ope D2  
2 RANNOU Jules LANDUDAL VTT Pass’Cyclisme Ope D1 ESP
3 EVEN Florian CHASSEURS DE GOURIN CYC. Pass’Cyclisme Ope D2  
4 MARTIN Laurent CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme D1  
5 GEFFROY Theo TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Ope D1 ESP
6 LE BRETON Theo UC ALREENNE Pass’Cyclisme Ope D1 ESP
7 L`HOSTIS Alain LANDIVISIENNE CYCL. Pass’Cyclisme Ope D2  
8 KERJEAN Thomas CCBourgBlanc D2    
9 MOYSAN Cedric VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D1  
10 LE CORNEC Vincent TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Ope D2  
11 LE JAN Arnaud EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme Ope D1  
12 THOMAS Sebastien VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D2  
13 BRIEND Anthony VC DE L’EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme D2  
14 LERAY Arnaud CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme Ope D1  
15 COUCHEVELLOU Sylvain PIGNON CYCLE KLUB Pass’Cyclisme Ope D2  
16 JOINEAU Vincent UST EQUEURDREVILLE Pass’Cyclisme Ope D1  
17 MORVAN Yoan TEAM TRECOBAT.FR Pass’Cyclisme Ope D1  
18 TOSSER Olivier UC CARHAIX Pass’Cyclisme Ope D2  
19 CAMPION Pascal UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme D2  
20 TOULGOAT Ewen CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Ope D1 ESP
21 GUYOMARD Thierry UC Cahraix D1    
22 GILME Thomas TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Ope D1  
23 ROUAT Stephane VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme Ope D1  
24 BRINZA Alin Cosmin CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Ope D1  
25 MASUE Romain TeamArmorique D1    
26 GOUAULT Matthieu VC DE L’EVRON COETMIEUX Junior unior D J2
27 BOUILLONNEC Thibault UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Ope D2 ESP
28 GUILMIN Damien CC PLANCOETIN Pass’Cyclisme Ope D2  
29 PERRET Gilles VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme Ope D2  
30 GUYOMARCH David UC PAYS DE MORLAIX Pass’Cyclisme Ope D2  
31 BOISHARDY Francois CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Ope D2  
32 PERRET Mikael VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme Ope D1  
33 DUVAL Erwan ALL BREIZH VTT Pass’Cyclisme D2  
34 ROUXEL Nicolas VC DINANNAIS Pass’Cyclisme Ope D1  
35 DECOTTIGNIES Thomas VC CHATEAULINOIS Pass’Cyclisme Ope D2  
36 DELOHEN Aurelien UC ALREENNE Pass’Cyclisme Ope D2  
37 LE CLEC`H Julien VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme Ope D2  
38 BECHU Anthony AC LEONARDE TEAM SPORTBREIZ Pass’Cyclisme Ope D1  
39 LE LUYER Cedric RO BEGARROISE Pass’Cyclisme Ope D2  
40 RAOUL Olivier EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme D2  
41 MORICE Alan CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Ope D1 ESP
42 HELLO Olivier All BreizhVTT D2    
43 KERMOAL William VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D1  
44 TYDOU Thierry CC DU BLAVET Pass’Cyclisme Ope D1  
45 PERROT Eric VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D2  
46 CONSEIL Thomas TEAM TRECOBAT.FR Pass’Cyclisme Ope D1  
47 PRIGENT Anthony Team Trecobat D1    
48 LE VAILLANT Jean Yves VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme Ope D2  
49 LE RAZAVET Gilles VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D2  
50 BAUDET Charly UC ALREENNE Pass’Cyclisme Ope D1  
51 PERSON Guillaume TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Ope D1  
52 KERLOUET Vincent HermineCycliste du Tregor D1    
53 BASSET Stephane VC PAYS DE LOUDEAC Pass’Cyclisme Ope D2  
54 DISARBOIS Richard TEAM TRECOBAT.FR Pass’Cyclisme Ope D2  
55 KERLOUET Erwan HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Ope D2  
56 SIDANER Yann VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme Ope D1  
57 QUELEN Benoit HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme D2  
58 RIOU Nicolas TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme Ope D2  
59 LE PONNER Christophe CC LANGUEUX Pass’Cyclisme Ope D2  
60 LE SAUCE Gaetan EC PLUVIGNOISE Pass’Cyclisme Ope D2  
61 PERROT José Chateaulinois D2    
62 PIERRE Emmanuel TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D1 ESP
63 PLASSART Nicolas HERMINE CYC. DU TREGOR Pass’Cyclisme Ope D2  
64 GUYADER Thomas LANDUDAL VTT Pass’Cyclisme Ope D2 ESP
65 RIOU Kevin TEAM COTE DE GRANIT ROSE Junior unior D J2
66 MEHEUST Nicolas VC DE L’EVRON COETMIEUX Pass’Cyclisme D2  
67 MORVAN Nicolas TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D2  

 

Pass’cyclisme  D3 D4

1 GRAIGNIC Mickael UC ALREENNE Pass’Cyclisme D3
2 BOILEAU Frederic EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme D3
3 ROPARTZ Xavier TEAM COTE DE GRANIT ROSE Arbitre Régional  
4 HERVE Michel EC RENNAISE Pass’Cyclisme D3
5 PILARD Jacques CC VTT PLOUBALAY Pass’Cyclisme D3
6 BEAUCHAIS Florian LANNION CYCLISME Pass’Cyclisme D3
7 GLATRE Sebastien PIGNON CYCLE KLUB Pass’Cyclisme D3
8 LE BRAS Pascal EC PLESTIN PAYS TREGOR Pass’Cyclisme D4
9 ROPARTZ Erwan TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D3
10 BOUGEARD Gilles VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme D4
11 GAUVEN Patrick UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme D4
12 GUILLOUX Jerome TEAM PAYS DE DINAN Pass’Cyclisme D3
13 PODER Tony VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme D3
14 URVOY David MOTO VELO CLUB BEAUFORTAIS Pass’Cyclisme D3
15 CONAN Yannick UC Cahraix D3  
16 ROLLAND David VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme D3
17 LE GUYADER Didier TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D3
18 LOYER Cyrille VS PLOUMAGOAR Pass’Cyclisme D3
19 JANNIN Eric VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme D4
20 PERON Cedric VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme D4
21 MALGORN Joel TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D3
22 DECOTE Raphael VELO SPORT MILLAUTAIS Pass’Cyclisme D4
23 GIMENEZ Frank UC ALREENNE Pass’Cyclisme D3
24 LE POURHIET Remy PLOUFRAGAN ST CARREUC CYCL. Pass’Cyclisme D4
25 CHER Christophe AC PAYS DE BAUD Pass’Cyclisme D3
26 COLOMBO Franck UC BRIOCHINE Pass’Cyclisme D3
27 LEDAN Ludovic UC CARHAIX Pass’Cyclisme D3
28 RABINIAUX Stephane VC PAYS DE GUINGAMP 22 Pass’Cyclisme D3
29 LE BAIL Christian VS DRENNECOIS Pass’Cyclisme D3
30 KERAMBRUN Tanguy PIGNON CYCLE KLUB Pass’Cyclisme D3 ESP
31 GAIGNARD Jacky TEAM COTE DE GRANIT ROSE Pass’Cyclisme D4

 




Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.